Windows 2000 wcześniej na rynku

Mimo że data oficjalnej premiery Windows 2000 to 17 lutego 2000 r., to niektórzy producenci komputerów zapowiedzieli, że już pod koniec stycznia wprowadzą do sprzedaży nowe modele wyposażone w ten system.

Mimo że data oficjalnej premiery Windows 2000 to 17 lutego 2000 r., to niektórzy producenci komputerów zapowiedzieli, że już pod koniec stycznia wprowadzą do sprzedaży nowe modele wyposażone w ten system. W opinii Shannon Rudd, rzecznika Microsoftu, nie ma w tym żadnego problemu - Microsoft rozpoczął masową produkcję kopii systemu już w grudniu ub.r. i wówczas dostarczył też finalne wersje producentom komputerów, którzy mają swobodę w ustalaniu dat pokazów premierowych nowych modeli sprzętu. Natomiast 17 lutego będzie datą, po której Microsoft zapewni powszechną dostępność kopii Windows 2000.

Pod koniec stycznia na rynku USA mają się pojawić pierwsze modele nowej rodziny iPaq, również pracujące pod kontrolą Windows 2000, a jeszcze przez 17 lutego - notebooki i serwery z tym systemem. Podobne plany ma IBM, który zamierza wprowadzić do wcześniejszej sprzedaży notebooki ThinkPad 600, komputery PC 300 i stacje robocze IntelliStation wyposażone w Windows 2000.