Windows 2000

Microsoft jeszcze przed oddaniem Windows 2000 do produkcji udostępni wersję Release Candidate 3 (RC3) systemu. Według zapewnień firmy, nie powinno to opóźnić premiery finalnej wersji systemu, której należy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Microsoft jeszcze przed oddaniem Windows 2000 do produkcji udostępni wersję Release Candidate 3 (RC3) systemu. Według zapewnień firmy, nie powinno to opóźnić premiery finalnej wersji systemu, której należy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Microsoft udostępnił również pierwszą publiczną wersję beta systemu Windows 2000 Datacenter, który planowo ma się ukazać na rynku w 90 do 120 dni po premierze trzech podstawowych wersji Windows 2000: Professional, Server i Advanced Server.

Nadchodzi sesja

Inżynierowie MCSE, którzy chcą utrzymać tytuł po 31 grudnia przyszłego roku, będą musieli zdać dodatkowe egzaminy potwierdzające ich wiedzę z zakresu Windows 2000. Większość egzaminów dotyczących Windows NT 4.0 zostanie bowiem wycofana i dotychczasowe certyfikacje utracą ważność.

Szczegółowe wymagania dotyczące uzyskania tytułu Certified Systems Engineer w zakresie Windows 2000 opisano pod adresem:http://www.microsoft.com/mcp/certstep/mcse.htm . Listę egzaminów, które tracą ważność, można znaleźć pod adresemhttp://www.microsoft.com/mcp/examinfo/retired.htm .

Zgodność najważniejsza

Microsoft zaktualizował listę urządzeń, które uznano za kompatybilne z systemem Windows 2000. Firma sugeruje, aby przed aktualizacją do Windows 2000 zawsze sprawdzać, czy dany komputer, serwer i współpracujące z nimi urządzenia peryferyjne są w pełni zgodne z nowym systemem.

Windows 2000 Hardware Compatibility List jest dostępna pod adresemftp://ftp.microsoft.com/services/whql/win2000hcl.txt .

Dwa Celerony i monitory

Według oficjalnej informacji Microsoftu, Windows 2000 nie będzie obsługiwał stacji roboczych wyposażonych w dwa procesory Intel Celeron. Nie będzie też świadczyć wsparcia technicznego dla takich konfiguracji.

Niemniej wersja RC2 systemu rozpoznaje procesory Celeron jako Pentium II i umożliwia ich bezproblemową, równoległą pracę. Nic nie wskazuje również na to, by miało to być programowo uniemożliwione (wersja RC2 jest podstawą do usuwania błędów, a nie modyfikowania systemu).

Microsoft zadeklarował, że umożliwi równoczesną pracę Windows 2000 na wielu monitorach - podobnie jak w systemie Windows 98. Funkcja ta będzie dostępna we wszystkich wersjach systemu.


TOP 200