Windows 11 22H2 może zadebiutować już 20 września

Pierwsza duża aktualizacja rozwojowa może zadebiutować już za miesiąc.

Po niespełna roku od wprowadzenia na rynek stabilnej wersji systemu operacyjnego Windows 11, Microsoft przygotowuje się do wprowadzenia pierwszej dużej aktualizacji swojego najnowszego oprogramowania. Na rynku pojawi się Windows 11 22H2, a aktualizacja do nowej wersji może pojawić się w Windows Update już 20 września 2022 roku.

Windows 11 22H2 wprowadzi szereg usprawnień
Źródło: microsoft.com

Windows 11 22H2 wprowadzi szereg usprawnień

Źródło: microsoft.com

Microsoft podczas premiery obiecał, że raz w roku wypuszczać będzie duże aktualizacje zmieniające numer wersji systemu operacyjnego i wprowadzając nowe funkcje/usprawnienia. We wrześniu 2022 roku będziemy mieli okazję po raz pierwszy zainstalować tego typu aktualizację.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Wielkie oczekiwania związane z AI
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

System operacyjny Windows 11 22H2 poprawi wiele błędów i usterek, na które narzekają użytkownicy systemu operacyjnego Windows 11 21H2. Microsoft skupiusię na wygładzeniu interfejsu użytkownika i poprawkach z zakresu użyteczności. Przeprojektowane zostały paski regulacji głośności oraz jasności ekranu, a także możliwości ustawień paska zadań.

Microsoft zdecydował się rownież na lekkie przemodelowanie Menu Start, które otrzyma możliwość zmiany rozmiaru przypiętych i proponowanych aplikacji. Z ustawieniami lepiej zintegrowano konto Microsoft, które dla użytkowników prywatnych stanie się obowiązkowe.

Ciekawą opcją jest możliwość aktualizacji Windows Update w taki sposób, aby minimalizować ślad węglowy. Rozwiązanie to w niektórych regionach świata pozwoli instalować aktualizacje w momencie zasilania komputera z OZE.

Więcej informacji na temat aktualizacji do Windows 11 22H2 przekazujemy w tekście pt. "Pierwsza duża aktualizacja Windows 11. Co wniesie wersja 22H2?"

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200