Windows 11 2022 z nowymi funkcjami bezpieczeństwa

Windows 11 22H2 oficjalnie zadebiutował jako Windows 11 2022 wprowadzając przy okazji sporo zmian w zabezpieczeniach.

Microsoft zdecydował się na prezentację Windowsa 11 po pierwszej kuracji odmładzającej. Na rynku oficjalnie zadebiutował system operacyjny Windows 11 2022, który wcześniej był nam znany jako Windows 11 22H2.

Windows 11 2022
Źródło: microsoft.com

Windows 11 2022

Źródło: microsoft.com

Z myślą o klientach korporacyjnych Microsoft zdecydował się na wprowadzenie nowych funkcji z zakresu ochrony i prywatności.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Wielkie oczekiwania związane z AI
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

System operacyjny Windows 11 2022 wprowadza funkcje o nazwie Smart App Control. Jest to nowy system wspierany przez algorytmy sztucznej inteligencji, który powstrzymuje użytkowników systemu operacyjnego Windows 11 przed instalacją złośliwych aplikacji.

Model AI współpracujący ze Smart App Control przetrzymywany jest w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure i wykorzystuje 43 biliony logów bezpieczeństwa zbieranych codziennie przez Microsoft, aby ocenić poziom zagrożenia stwarzany przez plik wykonywalny.

Microsoft reklamuje funkcje Smart App Control jako rozwiązanie idealne dla mniejszych organizacji, które nie korzystają z dobrodziejstw rozbudowanych działów IT mających możliwość egzekwowania zasad korzystania ze sprzętu, oprogramowania oraz aplikacji.

Windows 11 2022 to również nowe zabezpieczenia zaprojektowane przed ochroną związaną z atakami na sterowniki zainstalowane w systemie operacyjnym. Po aktualizacji sterowniki, który znajdą się na liście firmy Microsoft będą domyślnie blokowane.

Ostatnią funkcją bezpieczeństwa są nowe zabezpieczenia związane z zarządzeniem dostępem oraz ochroną przed kradzieżą. Microsoft podjął wysiłek, aby zaoferować firmą Windows Hello bez obniżenia poziomu zabezpieczeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200