Windows 10 zostanie wzbogacony o te dwie interesujące funkcje

Kolejna wersja systemu Windows 10 zaskoczy na pewno mile tych wszystkich użytkowników, którzy mają problem ze skojarzeniem pliku określonego typu (o czym decyduje nazwa, a konkretnie rozszerzenie) z domyślnym programem, który powinien go otworzyć.

Ta, jak i kolejna zaprezentowana tu funkcja, jest obecnie testowana przez użytkowników systemu Windows 10 kompilacja 19608 (jest to edycja Windows Insiders udostępniona użytkownikom zarejestrowanym w kanale Fast Ring). Obie funkcje pojawią się w maju, gdyż wtedy Microsoft ma udostępnić system Windows 10 20H1 (znany też jako wersja 2004). Będzie tak na pewno, gdyż pod koniec zeszłego tygodnia korporacja potwierdziło to, piszą iż będzie to makowa modyfikacja systemu (May 2020 Update).

System Windows 10 kompilacja 19608 zawiera więc nowe pole wyszukiwania, które pozwala użytkownikom skanować typy plików, protokoły i aplikacje w momencie wybierania aplikacji domyślnej, która będzie używana przez system do otwierania plików określonego rodzaj.

Zobacz również:

Microsoft udostępnił to nowe pole wyszukiwania tylko niektórym użytkownikom (mówi się o 50-ciu procentach) zarejestrowanym w kanale Fast Ring. Cel jest oczywisty. Firma liczy na uzyskanie informacji zwrotnych zawierających ocenę rozwiązania, chcąc w ten sposób zorientować się, czy pracuje ono poprawnie.

System Windows 10 kompilacja 19608 zawiera też nową wersję rozwiązania zaprojektowanego swego czasu z myślą o użytkownikach posługujących się zarówno komputerem, jak i smartfonem. Mowa o funkcji Twój telefon (wprowadzonej pierwszy raz do systemu Windows 10 w 2018 roku), która współpracuje teraz również z zaprezentowanymi niedawno przez Samsung smartfonami Galaxy S20 (Android). Na smartfonie musi być zainstalowana aplikacja Łącze do Windows.

Użytkownik może przenosić pliki między smartfonem i komputerem Windows 10, posługując się znaną metodą „drag-and-drop (przeciągnij i upuść). Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy oba urządzenia są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Ograniczeniem jest tu też maksymalny rozmiar jednego pliku (do 512 MB), a także ich maksymalna (do 100 plików). Nie można również przepisywać całych folderów, a tylko pliki.


TOP 200