Windows 10 pobił ten rekord prawie dwa lata później niż przewidywano

Gdy Microsoft prezentował w 2015 roku system operacyjny Windows 10 był niemal pewien, że najpóźniej za trzy lata (a więc w 2018) będzie on zarządzać co najmniej miliardem urządzeń. Okazuje się iż były to pobożne życzenia, gdyż moment ten nastąpił dopiero w tym miesiącu, o czym korporacja poinformowała z dumą w zeszłym tygodniu.

Warto przypomnieć, że Microsoft już rok po premierze systemu Windows 10 wiedział iż będzie on zarządzać miliardem urządzeń dużo, ale to dużo później. I nie mylił się, gdyż musiało minąć prawie pięć lat, zanim ta magiczna granica została przekroczona.

Jak na ironię głównym winowajcom takiego stanu rzeczy okazał się inny produkt tej firmy – system operacyjny Windows 7. Wielu, ale to bardzo wielu użytkowników tak bardzo przywiązali się do niego, że system Windows 10 rósł co prawda przeze ostanie lata w siłę, ale wolniej niż można się było tego spodziewać.

Zobacz również:

Tak czy inaczej Microsoft ogłosił w zeszłym tygodniu, że cel został wreszcie osiągnięty i granica jednego miliarda urządzeń z systemem Windows 10 pękła. Firma z dumą informuje, że jedna na siedem osób żyjących obecnie na naszej planecie planuje, tworzy dokumenty i generalnie realizuje swoje plany zawodowe i osobiste posługując się urządzeniem z systemem Windows 10.

System Windows będzie dalej rozwijany i Microsoft zapowiada, że będzie on zarządzać różnymi urządzeniami i przybierze różne postacie, takie jak Windows IoT, edycja systemu Windows 10 Teams przeznaczona dla urządzeń Surface Hub, Windows Server, system Windows Mixed Reality działający na platformie HoloLens, system Windows 10 pracujący w trybie S czy Windows 10X.


TOP 200