Windows 10 dostanie nowe ikony

Microsoft rozpoczął w tym tygodniu proces wprowadzania do systemu Windows 10 nowych ikon. Korporacja ujawniła pod koniec zeszłego roku, że przygotowała 100 takich ikon, które będą w najbliższych tygodniach stopniowo prezentowane użytkownikom tego systemu.

Microsoft informuje , że użytkownicy systemu Windows 10 zarejestrowani w kanale Windows Insider Release Preview – w którym pojawiają się najbardziej stabilne wersje testowe tego oprogramowania – zobaczą jako pierwsi nowe ikony, np. towarzyszące aplikacjom Poczta i Kalendarz.

Ikony takie pojawiły się również wczoraj w kanale Fast, razem z kolejną wersją build systemu Windows 10 (oznaczoną numerem 19569.1000). Tu nowe ikony zostały przypisane dwóm następnym aplikacjom: Alarmy i zegar oraz Kalkulator.

Zobacz również:

  • SI pomaga zwalczać przestępczość
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Niektóre zaktualizowane aplikacje, razem z towarzyszącymi im nowymi ikonami, będą udostępniane użytkownikom za pośrednictwem sklepu Microsoft Store.

Komentując pojawienie się nowych ikon Christina Koehn (odpowiadająca w firmie Microsoft za szatę graficzną systemu Windows) wyjaśnia, jak przez 35 lat historii komputerów osobistych zmieniało się podejście użytkowników do wyglądu ikon i okienek.

Obrazek poniżej pokazuje, jak z czasem zmieniał się wygląd ikony reprezentującej w systemie Windows aplikację pocztową.

Windows 10 dostanie nowe ikony

„Płaskie, monochromatyczne ikony prezentowały się bardzo dobrze w towarzystwie kolorowych kafelków, ale w miarę pojawiania się w systemie ikon mających inny wystrój, zaistniała potrzeba uporządkowania i zunifikowania ich wyglądu, tak aby użytkownicy mogli łatwo odnajdywać potrzebną im aplikację klikając intuicyjnie określoną, reprezentującą ją ikonę”, tłumaczy Christina Koehn.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200