Windows 10 build 1909 może przybrać postać pakietu serwisowego

Wiele wskazuje na to, że jesienna, tzw. duża aktualizacja systemu Windows 10 (feature upgrade) zostanie udostępniona użytkownikom w postaci pakietu serwisowego Service Pack 1, który zmodyfikuje nam system Windows 10 1903.

Użytkownicy systemu Windows 10 1903 oczekiwali, że kolejna wersja tego oprogramowania (znana pod roboczą nazwą 19H2) będzie dystrybuowana w tradycyjny sposób. Jednak kilka dni temu korporacja z Redmond opublikowała dokument w którym można przeczytać, że zasada ta zostanie prawdopodobnie zmieniona i kolejna wersja systemu Win10 nie będzie miała postaci pełnej aktualizacji kompilacji (ta metoda zostanie być może zarezerwowana dla użytkowników komputerów pracujących pod kontrolą wcześniejszych wersji systemu Win10 niż 1903), ale trafi do komputerów Windows 1903 jako zwykła zbiorcza aktualizacja, podobna do Service Packu.

Oznacza to, że jesienny „feature upgrade” przybierze postać pakietu serwisowego Service Pack 1, który zmodyfikuje nam automatycznie system Windows 1903, tak iż po zakończeniu tej operacji komputerem będzie zarządzać system Windows 10 1909.

Zobacz również:

  • Google Maps: funkcja prędkościomierza zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom urządzeń iOS
  • Google aktualizuje Chrome w związku z luką typu Zero-Day
  • Android 15 jest już dostępny w wersji beta

Microsoft informuje: “The next version] will be delivered to customers running ... [version 1903] using servicing technology (like the monthly Cumulative Update process)”. Firma nie używa tu co prawda określenia Service Pack (tak aby tego nowego sposobu aktualizowania systemy Windows nie kojarzono z poprzednią metodą prowadzenia takich operacji), ale właściwie sprowadza się to do tego, że mamy do czynienie z pakietem serwisowym.

Pozostaje teraz tylko zapytać, czy Microsoft zamierza stosować tę metodę aktualizowania systemu Windows 10 również w następnych latach, czy też jest to jednostkowy przypadek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200