Windows 10 Creators Update nie dla wszystkich

Najnowsza edycja systemu operacyjnego Windows 10 nosi roboczą nazwę Creators Update. Jednak dla wielu milionów użytkowników pecetów x86 nie ma to znaczenia, gdyż ich system obliczeniowy i tak nie zaakceptuje tego oprogramowania.

Chodzi tu o komputery wyposażone w intelowskie procesory Clover Trail , których Microsoft nie umieścił na liście urządzeń gotowych do obsługiwania systemu operacyjnego Windows 10 wersja 1703 (Creators Update).

I chociaż Microsoft zapowiedział, że wsparcie dla systemu Windows 10 zakończy się najwcześniej w połowie października 2025 roku, to dla użytkowników takich komputerów jest to mała pociecha.

Zobacz również:

  • Nowe narzędzia ułatwiają zadanie przechodzenia na system Windows 11
  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie

Próba zainstalowania na nich oprogramowania Windows 10 wersja 1703 zakończy się zawsze wyświetleniem komunikatu mówiącego, że nie są one przygotowane do obsługiwania takiego systemu. Użytkownikom takich komputerów pozostaje tylko jedno – używać oprogramowania Windows 10 Anniversary Update, gdyż tę wersję systemu Windows 10 akceptują.

Microsoft poszedł jednak na rękę użytkownikom komputerów wyposażonych w procesor Clover Trail. Bo chociaż nie mogą oni przechodzić na system Windows 10 wersja 1703, to Microsoft ogłosił, że będzie im dalej udostępniać poprawki bezpieczeństwa, które ich system będzie akceptować i instalować.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200