Windows 10 Creators Update będzie dostępny już za cztery dni

Microsoft informuje, że użytkownicy komputerów pracujących pod kontrola systemu operacyjne Windows 10 nie muszą czekać do połowy kwietnia na to, aż opcja Windows Update pobierze sama automatycznie kolejny upgrade oprogramowania. Będą to mogli robić ręcznie już od środy 5-go kwietnia, czyli tydzień wcześniej.

W tym roku Microsoft wykona upgrade systemu Windows 10 dwa razy. Pierwszy update nosi roboczą nazwę Windows 10 Creators Update i komputery zaczną go pobierać automatycznie począwszy od 11-go kwietnia. To wtedy Microsoft zacznie dołączać do opcji Windows Update specjalny plik instalacyjny, który wykonuje to zadanie. Będzie on na początku rozsyłany do wybranej grupy użytkowników, a następnie do wszystkich użytkowników systemu.

Istnieje tez alternatywne rozwiązanie. Aby wykonać upgrade wcześniej bez udziału opcji Windows Update, użytkownik musi uruchomić program Upgrade Assistant. Będzie go można pobierać już wkrótce z tej witryny firmy Microsoft.

Zobacz również:

  • ChatGPT trafia na zegarki Apple Watch
  • Czym jest Windows Autopatch i czy warto go zaimplementować?
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu

Premiera aplikacji Update Assistant miała miejsce w zeszłym roku. Microsoft udostępnił ją wtedy po to, aby użytkownicy mogli sami, nie oglądając się na opcję Windows Update, pobierać na swoje komputery oferowany im wtedy, tzw. rocznicowy upgrade systemu Windows 10 (któremu nadano nazwę Anniversary Update). Był to Windows 10 wersja 1607.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200