Windows 10 1809 wraca na serwery Microsoftu

Wygląda na to, że Microsoft uporał się wreszcie z błędami znajdującymi w kolejnej wersji systemu Windows 10 (oznaczonej numerem 1809). Świadczy o tym komunikat, która firma umieściła na swojej witrynie. Jak wiadomo, upgrade ten został w zeszłym roku wycofany z serwerów firmy, a obecnie na nie wraca.

Microsoft udostępnił użytkownikom pierwszy raz wersję 1809 systemu Windows 10 na początku października 2018 roku. Jednak już po kilku dniach usunął oprogramowanie ze swoich witryn ponieważ użytkownicy zaczęli narzekać, że upgrade przysparza im szeregu kłopotów, usuwając np. z kilku folderów pliki, bez których Windows nie może poprawnie funkcjonować.

Microsoft wykonał następny ruch w połowie października, oferując ponownie – ale tym razem tylko wybranym użytkownikom - wersję 1809 systemu Windows 10. Oprogramowanie to mogli wtedy pobierać wyłącznie użytkownicy zarejestrowani w programie Windows Insider, którzy zwyczajowo testują nowe produkty firmy Microsoft mające statut wersji beta. Tym razem Microsoft uznał, że to oni powinni przetestować upgrade, zanim trafi on do rąk wszystkich użytkowników systemu Windows 10.

Zobacz również:

  • Dell Technologies Forum 2023
  • Centra danych Microsoftu przechodzą na technologię nuklearną

Teraz wygląda na to, że system Windows 10 1809 nie zawiera już żadnych błędów. Świadczy o tym treść wspomnianego wcześniej komunikatu, w którym Microsoft informuje, że dystrybucją oprogramowania zajmuje się obecnie technologia maszynowego uczenia i że będzie ono teraz udostępniane stopniowo, krok po kroku.

W komunikacje kluczowe są dwa zdania.

1. Zaczynamy stopniowo udostępniać kolejną wersję systemu Windows 10 za pośrednictwem naszej witryny Windows Update, oferując na początku tę dużą aktualizację systemu użytkownikom tych komputerów, które naszym zdaniem nadają się do tego najlepiej. Wyborem komputerów zajmuje się stworzone przez nas oprogramowanie, które bazuje na technologii maszynowego uczenia następnej generacji.

2. Upgrade mogą też pobierać ręcznie zaawansowani użytkownicy komputerów Windows 10, inicjując tę operację poprzez naciśnięcie przycisku „Wyszukaj aktualizacje”, który wyświetla strona Windows Update.

Użytkownicy komputerów Windows 10, którzy nie są zainteresowani tą wersją systemu względnie chcą poczekać do momentu, w którym będą pewni iż wszystko tym razem jest OK, powinni wybrać na komputerze opcję blokującą pobieranie aktualizacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200