Windows 10 1803 przestanie być wspierany technicznie już za cztery miesiące

Microsoft rozpoczął w tym tygodniu operację, której nadał roboczą nazwę „Windows 10 1803-to-1903 forced upgrade”. Jak nietrudno się domyśleć, polega ona na aktualizowaniu liczącego sobie już 18 miesięcy systemu operacyjnego Windows 10 1803 i przechodzeniu na nowszą wersję oznaczoną symbolem 1903.

W maju Microsoft informował, że zacznie tę operację w czerwcu, ale z niewiadomych przyczyn została ona przesunięta na ten miesiąc.

Najpierw należy przypomnieć, że system Windows 10 1803 został udostępniony użytkownikom ostatniego dnia marca zeszłego roku i zgodnie z przyjętą przez Microsoft strategią przestanie być wspierany technicznie pod koniec tego roku, dokładnie 12 listopada. Z kolei premiera systemu Windows 1903 miała miejsce w maju tego roku (chociaż numer wersji 1903 wskazuje na to, że powinien to być marzec).

Zobacz również:

  • Dell Technologies Forum 2023
  • Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny

W wydanym z tej okazji oświadczeniu Microsoft pisze, „Rozpoczynamy operację aktualizowania komputerów, którymi zarządza system Windows 10 1803. Robimy to z myślą o użytkownikach tych komputerów zarządzanych przez tę wersję systemu Windows 10, która przestanie być wspierana technicznie już za kilka miesięcy. Utrzymywanie tych urządzeń zarówno w poprawnym stanie obsługi, jak i możliwość pobierania comiesięcznych aktualizacji ma bowiem kluczowe znaczenie dla ich bezpieczeństwa i całego ekosystemu Windows 10”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200