Wii sprzeda się lepiej niż X360 i PS3 razem wzięte

Analitycy przewidują, że sprzedaż Nintendo Wii w 2008 roku wcale nie zmaleje. Wręcz przeciwnie, wszystko wskazuje na to, iż będzie ona nawet wyższa niż łączna tegoroczna sprzedaż Xboxa 360 i PS3.

Wii sprzeda się lepiej niż X360 i PS3 razem wzięte
Badania rynku są dla Nintendo łaskawe już od dłuższego czasu. Analityk Hudson Square Research, Daniel Ernst, ze swoimi prognozami także wpisuje się w ten trend.

Według niego w tym roku Nintendo Wii znajdzie aż 23 milionów nabywców. W tym samym okresie sprzedanych zostanie zaledwie 12,5 miliona sztuk PlayStation 3 i 11,2 miliona sztuk Xboxa 360.

Zobacz również:

Dane te przede wszystkim ucieszą Nintendo. Jeśli się sprawdzą będzie to już drugi rok z rzędu kiedy ich flagowa konsola sprzeda się w ilości wyższej niż konkurentów razem wziętych. Dodatkowo, jest to liczba wyższa o 5 milionów w porównaniu do roku ubiegłego.

Z prognoz powinno się także cieszyć Sony. 12,5 miliona sztuk PS3 to o 3 miliony sprzedanych egzemplarzy więcej niż rok wcześniej. Sony znacząco umacnia swoją pozycję na rynku europejskim. W tym roku może się także okazać, że ich flagowa konsola pobije Xboxa także w USA. Na to przynajmniej wskazują dotychczasowe wyniki sprzedaży.


TOP 200