Wieści z cyberfrontu: kolejne duże wycieki danych rosyskich firm

W internecie znalazło się ponad 480 GB i 75 000 plików, e-maili i obrazów dysków zhakowanych rosyjskiej instytucji federalnej CorpMSP oraz ok. 30 tys. e-maili firmy księgowej LCC Capital

Wieści z cyberfrontu: kolejne duże wycieki danych rosyskich firm

Tima Miroshnichenko / Pexels

Wczoraj hakerzy wrzucili do sieci ponad 480 GB oraz 75 000 plików, e-maili i obrazów dysków z CorpMSP, instytucji federalnej udzielającej wsparcia małym i średnim firmom. Większościowym udziałowcem CorpMSP jest Federacja Rosyjska.

Według hakerów z grupy NB65, CorpMSP jest również r wykorzystywana jako firma fasadowa dla cyfrowych szpiegów i utrzymuje kontrakty z Ministerstwem Obrony. Pliki dokumentujące te zarzuty zostały szybko usunięte z serwisu Mega, na którym rzekomo znajdowała się jedyna kopia NB65. Według NB65, utracone 9 GB plików zawierało umowy z klientami oraz pliki graficzne umów z Ministerstwem Obrony. NB65 twiedzi, że dodatkowo zaszyfrowało całą sieć CorpMSP za pomocą znacznie ulepszonej wersji Conti oraz usunęło wszystkie kopie zapasowe.

Zobacz również:

  • Microsoft zaliczył poważną wpadkę

Tego samego dnia opublikowano 31 990 e-maili LLC Capital, wyspecjalizowanej rosyjskiej firmy księgowej, która współpracuje z należącą do Michaiła Gutseriewa Grupą SAFMAR i otoczeniem, w tym z producentem ropy naftowej PJSC RussNeft.

W 2021 roku Gutseriew znalazł się na liście rosyjskich biznesmenów objętych sankcjami przez Wielką Brytanię za to, że jest jednym z „głównych prywatnych inwestorów na Białorusi i wieloletnim współpracownikiem Aleksandra Łukaszenki”.

Źródło: DDoS Secrets

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200