Wieści z American Power Conversion (APC)

American Power Conversion (APC) jest producentem zasilaczy awaryjnych UPS i oprogramowania przeznaczonego do ochrony zasobów sieci. Produkuje m.in. zasilacze awaryjne Back-UPS, Smart-UPS, Matrix-UPS, program do zarządzania zasilaniem PowerChute plus. Dystrybutorami APC w Polsce są m.in. DHI, ABC Data i in.

American Power Conversion (APC) jest producentem zasilaczy awaryjnych UPS i oprogramowania przeznaczonego do ochrony zasobów sieci. Produkuje m.in. awaryjne Back-UPS, Smart-UPS, Matrix-UPS, program do zarządzania zasilaniem PowerChute plus. Dystrybutorami APC w Polsce są m.in. DHI, ABC Data i in.

1. Nowy PowerNet SNMP Adapter dla sieci Ethernet

APC opracował nowy adapter Ethernet PowerNet SNMP Adapter, przeznaczony do zarządzania zasilaczami awaryjnymi za pomocą protokołu SNMP (Simple Network Management Protocol - prosty protokół do zarządzania sieciami), współpracujący z siecią Ethernet. W sieci stanowi on Agenta SNMP, który może komunikować się bezpośrednio z zasilaczami awaryjnymi APC Smart-UPS i Matrix-UPS przez UPS-Link lub przez sieć z dowolną stacją zarządzania siecią (Network Management Station - NMS) za pośrednictwem protokołu SNMP.

Adapter umożliwia dowolnemu zasilaczowi awaryjnemu Smart-UPS lub Matrix-UPS bezpośrednie połączenie z siecią. Daje to możliwość takiej samej kontroli i śledzenia stanu zasilaczy Smart-UPS i Matrix-UPS, jak jest to możliwe dla serwerów i stacji roboczych.

Adapter PowerNet SNMP dla sieci Ethernet łączy się z pojedynczym zasilaczem UPS i siecią Ethernet przez złącze typu 10BaseT (do cienkiego kabla koncentrycznego). PowerNet SNMP Adapter dla sieci Ethernet uzupełnia dostępną już poprzednio wersję dla sieci Token Ring.

2. Zasilacze awaryjne APC Back-UPS Pro z automatyczną regulacją napięcia

Nowa rodzina wysoko wydajnych zasilaczy interaktywnych*) APC Back-UPS Pro jest przeznaczona do ochrony stacji roboczych, stacji sieciowych dla Windows, Windows NT, Unixa, OS/2 i systemów samodzielnych. Produkowane są w wersjach 280, 420 i 650 VA. Zasilacze zawierają układ automatycznej regulacji napięcia pozwalający zasilaczom pracować przy spadkach napięcia lub przepięciach, bez pobierania mocy z akumulatora, przez co zwiększa się czas zasilania awaryjnego z akumulatora.

Automatyczne testowanie akumulatora ostrzega użytkownika o wyczerpaniu energii, przeciążeniu i konieczności wymiany. Zasilacze z rodziny Back-UPS Pro mają możliwość szybkiego ładowania akumulatora oraz zapobiegania samoczynnemu rozładowaniu się, przedłużając jego efektywny czas życia.

Port komunikacyjny w modelach 420 i 650 Back-UPS Pro, pozwala na automatyczne zamknięcie aplikacji bez obecności operatora. Dostępne oddzielnie oprogramowanie PowerChute plus współpracuje z Windows, Windows NT, OS/2, SCO Unix, System 7, NetWare, LANtastic i innymi systemami.

* Zasilacz interaktywny: napięcie sieciowe zasila odbiornik, jednocześnie poprzez prostownik doładowuje baterię. W momencie awarii sieci, prostownik zaczyna pracować jako przetwornica, zasilając odbiorniki. Jednocześnie statyczny przełącznik odłącza sieć.


TOP 200