Wielordzeniowe smartfony zaleją rynek

Według Strategy Analitics do końca tego roku kilkanaście procent użytkowników smartfonów posiadać będzie urządzenia wyposażone w procesory z co najmniej dwoma rdzeniami. W ciągu kolejnych lat liczba ta znacząco wzrośnie.

Według Strategy Analitics już niedługo potężne smartfony staną się codziennością. Już w tym roku 15 procent użytkowników będzie posiadało urządzenia z co najmniej dwurdzeniowym CPU.

W ciągu najbliższych czterech lat 45% rynku stanowić będą właśnie wielordzeniowe smartfony. Rewolucja na tym polu zaczęła się stosunkowo niedawno. Na jesieni LG ogłosił, że jako pierwszy duży producent zamierza stworzyć urządzenie z dwurdzeniowym procesorem. Efektem prac jest Optimus 2X.

Zobacz również:

  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu
  • Procesory Meteor Lake mogą uruchamiać Dying Light 2 na zintegrowanym układzie graficznym

Na styczniowych targach CES do tego grona dołączyła Morotola Atrix 4G, która jest określana obecnie mianem najmocniejszego smartfonu na świecie.

Wczoraj natomiast informowaliśmy o wielordzeniowej ekspansji NVIDII. Firma zamierza przejąć pałeczkę potentata na rynku procesorów mobilnych. Już latem tego roku wypuści dwurdzeniowy procesor Tegra 2 obsługujący autostereoskopowe wyświetlacze 3D. Na przełomie roku NVIDIA zaprezentuje natomiast pierwszy czterordzeniowy procesor dla smartfonów i tabletów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200