Wieloprotokołowa karta sieciowa SAN/LAN

Emulex zaprezentował kilka dni temu wieloprotokołową kartę sieciową, dzięki której serwery mogą się komunikować z pamięciami masowymi za pośrednictwem połączenia Ethernet, wykorzystując przy tym jeden z kilku protokołów, w tym protokół Fibre Channel.

Wieloprotokołowa karta sieciowa SAN/LAN
Jest to uniwersalna karta typu OneConnect, której Emulex nadał nazwę Universal Converged Network Adapter (UCNA). Karta obsługuje protokoły Ethernet 10 Gb/s, Fibre Channel 8 Gb/s, FCoE, (Fibre Channel over Ethernet; czytaj artykuł "Czas na Fibre Channel over Ethernet") i Internet SCSI (iSCSI). Interfejsowi towarzyszy oprogramowanie VEngine (firmware), które zawiera między innymi mechanizm obsługujący protokól TCP/IP (TCP off-load). Karta wspiera również specyfikację SR-IOV, pozwalającą wirtualizować zasoby.

Emulex twierdzi, że karta pozwala zmniejszyć o 28% koszty związane z utrzymaniem przełączników i interfejsów sieciowych, pozwala obniżyć o 42% rachunki płacone za energię 42% i aż o 80% koszty związane z okablowaniem (ponieważ dane SAN i LAN są przesyłane przez to samo połączenie).

Zobacz również:

  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE

Emulex dołącza do karty nowe oprogramowanie OneCommand, które może zarządzać zarówno kartami UCNA jak i adapterami HBA linii LightPulse Fibre Channel. Produkt pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie br. Czytaj również "Adaptery 10 Gb/s pomagają wirtualizować zasoby".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200