Wielofunkcyjne narzędzia ochrony Computer Associates

Computer Associates zamierza udostępnić jesienią oprogramowanie ochronne, egzekwujące reguły polityki bezpieczeństwa, przeznaczone do walki z wirusami i spamem.

Oprogramowanie ma służyć filtrowaniu zawartości Weba zgodnie z przyjętą polityka w tym zakresie i blokowaniu współdzielenia plików w układzie peer-to-peer.

eTrust Secure Content Manager jest próbą poszukiwania przez CA możliwości zawarcia w jednym pakiecie oprogramowania zintegrowanej ochrony Weba, poczty elektronicznej i transferu plików. Oprogramowanie ma pracować na platformie Windows i zawierać będzie desktopowy produkt antywirusowy CA.

Konsola zarządzająca dla eTrust Secure Content Manager ma umożliwiać „spojrzenie z lotu ptaka” na działania antyspamowe, antywirusowe i filtrowania zawartości przez bramę. Udostępniony będzie także mechanizm samoobsługowy, pozwalający użytkownikowi decydować, które przesyłki pocztowe są spamem, a które nie w sytuacji, gdy przesyłka zostanie zablokowana na bramie. Ma to złagodzić konieczność przeszukiwania przez administratora wszystkich przesyłek zatrzymanych na kwarantannie. Raporty Secure Content Manager mogą być dostarczane administratorowi w cyklach dziennych, tygodniowych lub miesięcznych - zależnie od ustawienia.

Rynek oprogramowania antyspamowego i filtrowania zawartości jest „podgrzewany” przez Symantec i Network Associates, które maja dużą rzeszę klientów używających ich oprogramowania antywirusowego. Firmy te skupiają się teraz na nowych rozwiązaniach z tego obszaru, łączących szereg funkcji ochronnych w jednym produkcie – zazwyczaj urządzeniu programowanym (appliance). Kilku mniejszych dostawców , takich jak BorderWare i CipherTrust , także oferują urządzenia filtrowania zawartości i antyspamowe.

Secure Content Manager jest aktualnie w fazie testów beta. Pojawić ma się jesienią tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200