Wielofunkcyjna atramentówka od Brothera

Wielofunkcyjny kombajn Brother MFC-4820c odbiega od standardów, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni.

Najważniejszy mechanizm - drukarka - ma nieruchome zasobniki z atramentem połączone giętkimi przewodami z głowicami. Dzięki temu zmniejszono drgania podczas ruchu posuwisto-zwrotnego głowic, ale także zredukowano wysokość części drukującej. Dla skanera wybrano technologię CIS, która pozwala na budowę supercienkich urządzeń. W sumie zmieszczono się w kilkunastu centymetrach wysokości.

Do wystrzeliwania kropel używa się techniki piezoelektrycznej. Maksymalna rozdzielczość druku wynosi 2400x1200 dpi, a szerokość zadruku 204 mm, co oznacza, że margines można zmniejszyć do 5 mm. Skaner wyróżnia się nietypową rozdzielczością 600x2400 ppi. Ma ośmiobitową głębię w czerni i 36-bitową w kolorze. Największa rozdzielczość przy kopiowaniu wynosi 1200x1200 dpi, wymiary kopii można czterokrotnie zmniejszać lub zwiększać.

Maksymalna prędkość kolorowego faksu wynosi 14,4 Kb/s, rozdzielczość 203 dpi. Pamięć na nieodebraną korespondencję zmieści 400 stron, a książka telefoniczna – 80 numerów. Kombajn wyposażono także w głośno mówiący telefon i automatyczną sekretarkę.

Wbudowany czytnik kart pamięci można wykorzystać do różnych zadań. Pierwszym jest druk fotografii bezpośrednio z karty bez pośrednictwa komputera. Możliwe jest wydrukowanie miniaturek zdjęć na jednej stronie. Drugim zadaniem jest skanowanie do karty, również bez pomocy peceta. Możliwa jest kompresja i zapis skanu w formacie TIFF, PDF lub JPEG. Trzecie to wykorzystanie czytnika w roli napędu wymiennego . Niestety, lista obsługiwanych kart ogranicza się do , CompactFlash i MemoryStick. Urządzenie będzie sprzedawane za 1699 zł.


TOP 200