Wielkie wsparcie dla małych i średnich firm: nowe portfolio 1-procesorowych serwerów Lenovo


Tak jak największe firmy, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) przechodzą cyfrową transformację. I podobnie jak globalne korporacje chcą najnowszych i najlepszych technologii. Modernizując infrastrukturę IT mierzą się jednak z innymi wyzwaniami - decydują o tym ograniczenia przestrzeni fizycznej i mniejsze budżety.

Podczas gdy większość dużych przedsiębiorstw dysponuje działami IT zatrudniającymi wielu najwyższej klasy specjalistów, wielkimi lokalnymi centrami danych, a także funkcjami w chmurze, wiele mniejszych firm nie ma dedykowanego personelu IT na miejscu, a ich infrastruktura to raczej kilka serwerów, a nie ośrodek przetwarzania danych.

Organizacje posiadające zdalne biura / oddziały regionalne (ROBO) stają przed podobnymi wyzwaniami informatycznymi ze względu na rozproszone środowisko - wiele mniejszych lokalizacji jest podłączonych do większej "bazy domowej" lub siedziby głównej. Choć poszczególne ROBO mogą mieć dostęp do zdalnego administratora, nadal potrzebują produktu, który może być łatwo wdrożony i utrzymywany z centralnej lokalizacji.

W przypadku niektórych z tych firm optymalne może być rozwiązanie w chmurze. Niemniej można również wskazać wiele korzyści płynących z posiadania lokalnych zasobów obliczeniowych i pamięci masowej. Dotyczy to m.in. obszaru bezpieczeństwa, dostępności, zarządzania czy redukcji kosztów operacyjnych.

Podczas gdy małe i średnie firmy oraz ROBO mogą być sklasyfikowane jako małe ze względu na liczbę pracowników, to nie można tego powiedzieć o ich aspiracjach. W miarę rozwoju biznesu potrzebują sprzętu IT, który można odpowiednio skalować... ale w akceptowalnej cenie.

Potem pojawia się kwestia bezpieczeństwa. Wiele małych firm - dotyczy to zwłaszcza startupów - z wielu powodów woli przechowywać swoje dane lokalnie. Decydują o tym kwestie związane z ochroną własności intelektualnej czy wysokimi miesięcznymi kosztami wdrożenia chmury.

Z punktu widzenia ROBO istotne są obawy o dostępność i kwestie zarządzania. Sklepy detaliczne nie mogą sobie pozwolić na awarie połączeń internetowych ze scentralizowanymi centrami danych. Jeśli kasa fiskalna nie działa, oznacza to utratę sprzedaży. Banki czy kasy kredytowe muszą przechowywać dokumentację finansową swoich klientów i chronić ją przed atakami hakerów. ROBO w branżach regulowanych, takich jak służba zdrowia czy prawo, muszą przestrzegać wymogów dotyczących przechowywania i ochrony danych.

Wszystkie powyższe wyzwania i przeszkody mogą być poważnym problemem dla tych firm. Dlatego potrzebują one partnera, któremu mogą zaufać w kwestiach związanych z centrum danych. Lenovo to firma, która wspiera w projektach Inteligentnej Transformacji klientów każdej wielkości. Dlatego stara się dostarczać rozwiązania, które odpowiadają potrzebom informatycznym zarówno dużych jak i małych firm.

Nie jest tajemnicą, że Lenovo jest dostawcą numer jeden na superkomputerowej liście TOP500. Wiadomo, że zrealizowaliśmy 6 z 10 największych hiperskalowaych projektów na świecie. Prawdą jest jednak również, że Lenovo oferuje rozwiązania dla centrów danych mniejszych firm, które mogą potrzebować tylko jednego serwera do obsługi poczty e-mail, drukowania, przechowywania i ogólnych potrzeb biznesowych.

Dla tych klientów Lenovo od dawna oferuje portfolio serwerów z 1-procesorowych, które gwarantują wysoką wydajność w przystępnej cenie. Ponieważ jednak potrzeby klientów wciąż ewoluują, tak samo zmieniają się produkty Lenovo. Firma z dumą prezentuje nowe portfolio serwerów 1-procesorowych - idealnych maszyn dla MŚP i ROBO. Trzy nowe rozwiązania - Lenovo ThinkSystem ST50, ST250 i SR250 - są już dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Jako reprezentanci marki ThinkSystem, trzy nowe serwery zapewniają tę samą najlepszą na rynku niezawodność i gwarancję zadowolenia klientów, co większe, wydajniejsze serwery Lenovo. Są jednocześnie łatwe do serwisowania. To efekt zastosowania wspólnych dla całego portfolio ThinkSystem części i redundantnych komponentów. Każde z rozwiązań jest oparte na procesorach Intel® Xeon® E-2100 nowej generacji oraz szybszych pamięciach 2666 MHz.

To serwery kompaktowe - umożliwiają łatwiejszą obsługę i instalację w ograniczonych przestrzeniach. Oprogramowanie Lenovo XClarity upraszcza natomiast zarządzanie zasobami za pomocą łatwych w użyciu interfejsów, które można szybko wdrożyć i w prosty sposób udostępnić. Są niedrogie, mogą obsłużyć wiele różnorodnych obciążeń i rozwijać się wraz z firmą.

Wiemy, że nie ma dwóch podobnych biznesów na świecie. Podobnie różne są potrzeby w zakresie IT. Dlatego Lenovo zaprojektowało nowe, 1-procesorowe serwery w taki sposób, aby były równie elastyczne i zwinne, jak ich użytkownicy.

Więcej informacji na temat nowych serwerów 1-procesorowych Lenovo ThinkSystem można znaleźć tutaj. Zachęcamy również do odwiedzenia strony Lenovo Xperience, gdzie można znaleźć najnowsze informacje oraz interesujące historie o tym, w jaki sposób Lenovo wspiera Inteligentną Transformację klientów.

Źródło: https://www.lenovoxperience.com/#!/newsDetail/283yi044hzgcdv7snkrmmx9oohfguhdkq7z59y2qgy5hn8uz

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.