Wielkie firmy technologiczne zatrudniają nowe osoby na stanowisku CIO

W ostatnich miesiącach firmy Hewlett-Packard, IBM i Yahoo! zatrudniły nowe osoby na stanowisku Chief Information Officer. W przypadku pierwszej z nich mamy do czynienia z dosyć zaskakującym rozwiązaniem.

Wirtualne targi pracy

Zapraszamy do odwiedzenia wirtualnych targów pracy IT Career Expo organizowanych na stronie targi.itcareerexpo.pl. Targi rozpoczęły się 15-go września i potrwają do soboty, 20-go września br. Można na nich poznać oferty pracy od ponad 30 wystawców i porozmawiać z tymi firmami online. Przez te kilka dni, zarówno osoby szukające pracy, jak i te które już ją mają, będą mogły sondować rynek w poszukiwaniu nowych, interesujących pracodawców.

Wszystkie osoby, które zdecydują się odwiedzić stronę internetową targów IT Career Expo, będą mógłby wziąć udział w organizowanym prze IDG Poland S.A. konkursie, w którym nagrodą jest tablet Lenovo Yoga B6000 QC.

W ostatnich tygodniach potężne firmy IT dokonały poważnych zmian na stanowisku osoby zarządzającej działem informatyki (CIO, Chief Information Officer). Są wśród nich takie marki jak Hewlett-Packard, IBM i Yahoo!.

Hewlett-Packard

W lipcu firma Hewlett-Packard zatrudniła Ralpha Loura, który wcześniej przez cztery lata piastował stanowisko CIO w firmie Clorox. Objął stanowisko CIO w grupie ds. rozwiązań dla przedsiębiorstw (HP Enterprise Group) i będzie podlegał CIO HP (Ramon Baeza), który wcześniej zajmował identyczne stanowisko w firmie Kimberly-Clark.

Zobacz również:

  • Jak optymalizować koszty IT w czasach pandemii
  • HP na zakupach
  • Systemy mainframe ewoluują i wkraczają śmielej do środowisk chmurowych

IBM

Od dwóch miesięcy na stanowisku CIO zatrudniony jest Jeffrey Smith, który przez trzy lata (od 2007 roku) pracował na takim samym stanowisku w firmie SunCorp, natomiast w 2010 roku "wskoczył" na najwyższy fotel: CEO.

Yahoo!

W sierpniu do Yahoo! dołączył Mike Kail, który objął stanowiska CIO i SVP, Infrastructure. Wcześniej zajmował się IT w firmie Netflix.

Interesujący ruch HP

Patrząc na te zmiany warto zwrócić uwagę na bardzo zaskakujący ruch ze strony HP. Stworzyła ona bowiem "tandem" CIO składający się z osób, które co prawda wcześniej również piastowały stanowisko CIO, lecz nie w firmach hi-tech, ale zajmujących się dostarczaniem produktów z grupy consumer packaged goods (CPG), takich jak papier toaletowy, czy środki do czyszczenia. Ciekawe, co z tego wyjdzie...


TOP 200