Wielki nieznany czyli kilka słów o Inspur

Materiał promocyjny Firma Inspur nie zaistniała jeszcze w powszechnej świadomości polskiej branży IT. Oczywiście, rozpoznają je osoby śledzące branże serwerów za granicą czy odwiedzające targi branżowe w Europie Zachodniej, USA czy Azji w czasach kiedy takie imprezy miały jeszcze miejsce offline. Ale tak naprawdę jest to tylko fragment grona zainteresowanego serwerami i macierzami w naszym kraju. Zatem czym jest Inspur? Co to za firma i czym się zajmuje?

Inspur dopiero od niedawna stawia pierwsze kroki w Polsce i regionie Europy Środkowo Wschodniej. Choć jest numerem 3 na świecie w ilości sprzedaży serwerów (za Dell i HPE wg. IDC i Gartnera), w Polsce wciąż jest marką nową i słabo znaną. Patrząc globalnie firma jest obecna w ponad 100 krajach i zatrudnia kilkadziesiąt tysięcy osób. W Europie ma 5 oddziałów oraz fabrykę na Węgrzech, która produkuje na potrzeby lokalnych europejskich klientów.

Polska jest jednym z młodszych oddziałów i pierwszym rynkiem, na który wkroczył Inspur w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. I stąd właśnie stopniowo jest kontynuowana ekspansja na kolejne rynki w naszej części Europy. Wśród klientów z naszego regionu są przeważnie firmy telekomunikacyjne, centra danych i urzędy publiczne m.in. z Czech, Węgier, Polski, Rumunii czy Grecji. Wśród europejskich klientów firmy są m.in. czołowi niemieccy producenci samochodów i firmy telekomunikacyjne, uniwersytety w Anglii, CERN, francuscy i niemieccy dostawcy chmury i instytucje publiczne, szwedzkie firmy telekomunikacyjne, centra danych z całego kontynentu itp.

Model biznesowy firmy w naszym regionie opiera się głównie na współpracy z SI i VAD. Firma wierzy, że silne wsparcie i bliska współpraca z partnerami to klucz do wspólnego rozwoju i sukcesu. Współpraca pozwala połączyć mocne strony firmy Inspur i lokalnych partnerów w celu dostarczania najbardziej zaawansowanych produktów i technologii w najlepszych cenach. W ciągu najbliższych trzech lat Inspur planuje położyć szczególny nacisk na rozwój tego obszaru - powiedział Paweł Radzimski odpowiedzialny w Inspur za obszar Europy Środkowej i Wschodniej.

Portfolio firmy różni się w zależności od kraju lub kontynentu. W Europie firma sprzedaje głównie 2 linie produktowe: serwery i macierze. W przypadku serwerów jest to pełen przekrój od prostych 1U1S aż po najbardziej zaawansowane maszyny. Do szerokiego portfolio serwerów dołączają również macierze. W tym momencie w ofercie jest kilka podstawowych modeli, ale w tym roku firma zamierza wprowadzić dodatkowe 5-7 nowych modeli.

Firma kładzie również ogromy nacisk na rozwój obszaru HPC i AI. Dla przykładu, Inspur jest obecnie globalnym nr. 3 pod względem ilości zbudowanych najpotężniejszych Superkomputerów (za Top500.org). Natomiast produkty z linii AI są szczególnie popularne w USA i Europie Zachodniej. Bardzo często są wykorzystywane przez amerykańskie startupy i czołowe niemieckie koncerny motoryzacyjne do autonomicznych pojazdów. Sporą liczbę odbiorców stanowią też uniwersytety w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii (jak np. Uniwersytet Oxfordzki). Warto tu wspomnieć, że Inspur jest również jednym z największych klientów i partnerów firmy NVIDIA w obszarze GPU.

Wielki nieznany czyli kilka słów o Inspur

Inspur jest także złotym członkiem globalnej społeczności open source OpenStack oraz platynowym członkiem OCP (Open Compute Project). Pełni również funkcję przewodniczącego SPEC Machine Learning, międzynarodowej agencji oceniającej, która kieruje ustanawianiem standardów oceny wydajności wzorców AI. Firma utrzymuje strategiczne partnerstwa z międzynarodowymi liderami takimi jak Intel czy NVIDIA. Z wieloma utworzyła również spółki joint-venture, by wspólnie oferować najlepsze rozwiązania nie tylko na terenie Chin, ale także poza nimi. Do takich firm należą m.in. Ericsson, IBM czy Cisco.

Pod względem łańcucha dostaw Inspur jest kluczowym członkiem organizacji Intel Transparent Supply Chain (TSC) zainicjowanej przez firmę Intel w celu zapewnienia identyfikowalności na poziomie poszczególnych komponentów dla procesów i technologii serwerów. Procesy łańcucha dostaw firmy Inspur zostały certyfikowane przez Intel TSC i spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Podsumowując, Inspur to firma z ogromnym potencjałem, która staje się coraz bardziej aktywna w naszym kraju i regionie. W czasach, gdy wielu producentów serwerów zmienia swój model biznesowy, wejście na rynek nowego gracza, który skupia się wyłącznie na dostarczeniu najwyższej jakości i jednocześnie optymalnego cenowo hardware’u we współpracy z integratorami może sporo zmienić.

Jeśli masz pytania lub chciałbyś porozmawiać z przedstawicielami firmy Inspur odwiedź ich stoisko 4-5 Marca podczas konferencji Państwo 2.0.

Więcej informacji o firmie na en.inspur.com lub na polskim profilu LinkedIn www.linkedin.com/company/inspurpolska.

Wielki nieznany czyli kilka słów o Inspur