Wielki Brat w pececie

Firma AEI opracowała system, pozwalający na szpiegowanie użytkowników komputerów. PCSender.net umożliwia m.in. niezauważalne dla osoby pracującej przy komputerze przesyłanie obrazu z karty graficznej do dowolnego telewizora. Zdaniem przedstawicieli firmy, rozwiązanie to powinno zainteresować np. rodziców, chcących sprawdzić jak korzystają z komputera ich pociechy.

Firma AEI opracowała system, pozwalający na szpiegowanie użytkowników komputerów. PCSender.net umożliwia m.in. niezauważalne dla osoby pracującej przy komputerze przesyłanie obrazu z karty graficznej do dowolnego telewizora. Zdaniem przedstawicieli firmy, rozwiązanie to powinno zainteresować np. rodziców, chcących sprawdzić, jak korzystają z komputera ich pociechy.

Możliwość przesyłania obrazy z karty graficznej na ekran telewizora to właściwie żadna innowacja – nowością jest jednak fakt, że można to zrobić tak, że nie dowie się o tym nawet zaawansowany użytkownik "podglądanego" komputera (o ile, oczywiście, nie zajrzy do wnętrza obudowy). Dane z komputera do telewizora przesyłane są bezprzewodowo.

Zobacz również:

PCSender.net składa się z modułów instalowanych w komputerze i telewizorze oraz odpowiedniego oprogramowania. System umożliwia nie tylko podglądanie, ale również "podsłuchiwanie" użytkownika.

Korzystanie z niego jest, według zapewnień przedstawicieli AEI, niezwykle proste – program uruchamia się automatycznie, podczas włączania komputera. Jedynym, co trzeba zrobić, by sprawdzić co robi osoba korzystająca w danej chwili z komputera jest przełączenie telewizora na zdefiniowany wcześniej kanał. Ukaże się na nim obraz pulpitu "inwigilowanego" komputera, co pozwoli na zorientowanie się, co w danej chwili robi użytkownik (np. czy się uczy, czy raczej gra w Quake'a).

Ceny systemu PCSender.net na razie nie podano.


TOP 200