Wielka Gala

Po raz trzeci, w pięciu kategoriach, przyznaliśmy tytuły Lidera Informatyki. Na uroczystość ogłoszenia wyników konkursu do Teatru Narodowego w Warszawie przybyło kilkuset gości.

Po raz trzeci, w pięciu kategoriach, przyznaliśmy tytuły Lidera Informatyki. Na uroczystość ogłoszenia wyników konkursu do Teatru Narodowego w Warszawie przybyło kilkuset gości.

W gali Lider Informatyki 1999, w Teatrze Narodowym w Warszawie, uczestniczyło kilkuset przedstawicieli przedsiębiorstw, instytucji finansowych i organizacji użyteczności publicznej. Na uroczystość przybyło także liczne grono prezesów firm teleinformatycznych w Polsce.

Już po raz drugi konkurs Lider Informatyki odbył się pod honorowym patronatem premiera Jerzego Buzka. Debata podatkowa spowodowała jednak, że nie mógł on przybyć osobiście na tę uroczystość. "Zgodziłem się objąć honorowy patronat nad konkursem, chcąc w ten sposób podkreślić, że kierowany przeze mnie rząd ma świadomość, jak ważną sprawą dla naszego kraju jest rozwój technologii informatycznej pozwalającej polepszyć jakość usług i zadowolić wielorakie wymagania klientów" - napisał premier w liście odczytanym przez ministra Jerzego Widzyka, szefa Kancelarii Premiera.

List z gratulacjami dla laureatów przesłał także Leszek Balcerowicz, wicepremier i minister finansów, w którym m.in. czytamy: "Mam nadzieję, że inicjatywa Lidera Informatyki będzie nadal skutecznie promowała dobre rozwiązania informatyczne, co przyczyni się także do rozwoju polskiej gospodarki".

W pierwszej kategorii - Przemysł - wyróżniono cztery firmy, w których wdrożenie systemów komputerowych przyczyniło się do ich lepszego funkcjonowania i wpłynęło na wyniki finansowe. Są to: Elbrewery Company Ltd., sp. z o.o., Elbląg, Lubuska Wytwórnia Wódek Gatunkowych POLMOS SA, Zielona Góra, Wrigley Poland sp. z o.o., Poznań, Zakłady Mebli Giętych FAMEG SA, Radomsko. Liderem w tej kategorii zostały Fabryki Mebli FORTE SA z Ostrowi Mazowieckiej. "Wszystkim może się wydawać, że meble to wyłącznie piła, wiertarka, może młotek i gwoździe, a my dostajemy nagrodę za informatyzację. Dzisiejsze święto ukazuje, że każdy z komputerami chce i musi współpracować. Co więcej, są w Polsce firmy, które z sukcesem wdrażają systemy informatyczne" - mówił, odbierając nagrodę, Maciej Formanowicz, prezes i dyrektor generalny FORTE.

W kategorii Bankowość i finanse wyróżniono dwie firmy: Bank Przemysłowo-Handlowy SA z Krakowa, Wielkopolski Bank Kredytowy SA z Poznania. Liderem Informatyki 1999 została Giełda Papierów Wartościowych SA.

"Nowoczesna giełda to przede wszystkim niezawodny system informatyczny. Nowym wyzwaniem dla nas jest zbliżenie Polski do struktur europejskich i walka o miejsce polskiej giełdy w europejskim systemie finansowym. Wymagać będzie to od nas stosowania najnowszych technologii informatycznych. Dzisiejsze wyróżnienie będzie dla nas zachętą w realizacji tych zadań" - to słowa Włodzimierza Magiery, wiceprezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych SA, który odebrał statuetkę Lidera Informatyki 1999.

"Za profesjonalne wykorzystanie narzędzi informatycznych w tworzeniu wartości dla klientów i zbudowanie nowatorskich na polskim rynku rozwiązań" Liderem Informatyki 1999 w kategorii Handel i usługi została Spedycja Polska SPEDPOL sp. z o.o. z Warszawy.

"Nagroda ta jest ukoronowaniem pewnego etapu rozwoju naszej firmy. Przyznaję, że nie był to proces łatwy, szczególnie w przypadku firmy sieciowej, takiej jak SPEDPOL. Było to możliwe przede wszystkim dzięki ludziom, zespołowi informatyki, którym chciałbym dzisiaj podziękować. Chciałbym zasygnalizować równocześnie, że nie jest to koniec. Naszymi klientami są liderzy z różnych branż i chcemy być dla nich partnerami nie tylko dzisiaj, ale również w przyszłości, po wejściu do Unii Europejskiej" - powiedział podczas uroczystej gali Janusz Górski, prezes zarządu SPEDPOL.

W kategorii tej wyróżniono także Górnośląski Zakład Elektroenergetyczny SA z Gliwic i warszawski STOEN SA.

Do finału w kategorii Administracja państwowa zakwalifikowano cztery instytucje. Liderem Informatyki 1999 "w uznaniu wykorzystania technik informatycznych w zarządzaniu przestrzenią miejską i usprawnieniu obsługi obywateli" został Urząd Miasta Krakowa.

"Ta nagroda to dowód, że wysiłek podejmowany przez samorząd miasta w interesie jego mieszkańców jest dostrzegany także przez innych. Mamy nadzieję, że werdykt jury będą podzielać także mieszkańcy Krakowa. W informatyzowaniu administracji nie chodzi w końcu o poprawę warunków pracy urzędników, lecz komfortu obsługi mieszkańców" - mówił Paweł Stańczyk, skarbnik miasta.

Finalistami tej kategorii zostali: Kancelaria Sejmu RP, Urząd Miasta Chorzów, Urząd Miejski w Gdańsku.

W kategorii Organizacje użyteczności publicznej Liderem Informatyki 1999 został Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. "Cieszymy się, że nasze wieloletnie wysiłki zostały docenione przez jurorów" - powiedział dumny z tytułu dr med. Mieczysław Pasowicz, naczelny dyrektor szpitala. "Dziękuję zespołowi, z którym od 6 lat współpracuję, a dzięki któremu mogłem dzisiaj tę nagrodę odebrać" - mówił Adam Koprowski, kierownik Działu Informatyki krakowskiej instytucji.

Po części oficjalnej uroczystości nasi goście w foyer Teatru Narodowego do późnych godzin nocnych prowadzili ożywione dyskusje.

Gratulujemy laureatom i finalistom!

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200