Wiele firm nadal bez planu transformacji cyfrowej

Według nowego raportu firmy Pulsant, zajmującej się chmurą hybrydową, mniej niż połowa firm (42%) ma plan transformacji cyfrowej, a co dziesiąta (11%) próbuje całkowicie przekształcić swoją działalność bez planu.

Cyfryzacja wymaga planowania - nie należy o tym zapominać / Fot. Unsplash.com

Cyfryzacja wymaga planowania - nie należy o tym zapominać / Fot. Unsplash.com

Transformacja cyfrowa nie jest czymś, do czego firmy powinny podchodzić bez strategii, ale wiele firm właśnie tak się za nią zabiera.

Pobierz: CPU Z

Zobacz również:

  • 7 grzechów cyfrowej transformacji
  • Zrównoważony rozwój – kierunek nie jest łatwy
  • HPE wspiera badania nad technologiami kwantowymi

W ankiecie przeprowadzonej wśród 200 decydentów IT i 200 liderów biznesowych w brytyjskich firmach średniej wielkości, Pulsant odkrył, że wiele organizacji ma problemy z cyfrową transformacją swojej działalności. Powody? Niedobór umiejętności oraz fakt, że starsze systemy nie współpracują dobrze z nowymi. Ponadto kultura firmy i struktura organizacyjna często nie wspierają, ani nie umożliwiają zmian cyfrowych.

Przedsiębiorstwa martwią się również zarządzaniem złożonością związaną z transformacją cyfrową, a także bezpieczeństwem aplikacji o znaczeniu krytycznym dla ich biznesu. Niektórzy obawiają się, że nie będą w stanie kontynuować swojej działalności 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Większość (89%) firm jest przekonanych, że ich infrastruktura IT jest odporna i dobrze opracowana, ale wielu nie wierzy przy tym, że jest odpowiednia do przyszłych potrzeb organizacji. "Pandemia położyła większy nacisk na sprawność organizacyjną w ciągu ostatnich 12 miesięcy oraz wdrażanie technologii cyfrowych i chmury, aby to osiągnąć" - powiedział Simon Michie, dyrektor ds. technicznych w firmie Pulsant, w nowym raporcie.

TOP 3: Języki programowania

Firmy często działają w pośpiechu, wdrażając kolejne cyfrowe rozwiązania. Nie mają jednak odpowiedniej strategii, podzielonej na realne cele do realizacji i szczegółowy plan wdrażania. "Dzięki tak szybkiemu działaniu wiele organizacji może przegapić opracowanie jasnej strategii technologicznej, w wyniku czego pojawiają się krytyczne bariery transformacyjne" - przestrzega Michie. I dodaje: "Należy się nimi zająć, zanim organizacje będą mogły osiągnąć swój cyfrowy potencjał".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200