Więksi od Czechów

Tegoroczne obroty Cabletron Systems w Polsce mają wynieść ok. 8 mln USD.

Tegoroczne obroty Cabletron Systems w Polsce mają wynieść ok. 8 mln USD.

Do września br. spośród tzw. Wielkiej Czwórki, największych na świecie producentów sprzętu sieciowego - Bay Networks, Cabletron, Cisco i 3Com, tylko dwie ostatnie były reprezentowane w Polsce przez oficjalne przedstawicielstwa. W ubiegłym miesiącu dołączył do nich Cabletron Systems.

„Dwa lata temu powstał nasz oddział w Czechach, który stał się centralą na Europę Środkową i Wschodnią. Wtedy był to najbardziej rozwinięty rynek w tym regionie. Obecnie sytuacja się zmieniła i Polska jest najszybciej rozwijającym się i potencjalnie największym rynkiem” - mówi Artur Putkowski, kierujący Cabletron Systems Polska Sp. z o.o. Jego zdaniem, biuro w Polsce pozwoli szybciej reagować na zapotrzebowania rynku, umożliwi bezpośredni kontakt z klientami i partnerami oraz skróci czas przygotowywania się do przetargów.

„Do końca tego roku jednym z głównych celów, które stawia przed sobą warszawski oddział, jest osiągnięcie obrotów za ten rok na poziomie 8 mln USD” - twierdzi Artur Putkowski. Do tego czasu biuro będzie zatrudniać cztery osoby, w tym dyrektora ds. sprzedaży.

Do tej pory Cabletron był obecny w Polsce jedynie poprzez swoich partnerów, którymi są firmy: Ascomp, ATM, Techmex, Westerberg, a od niedawna także ComputerLand. Mimo otwarcia przedstawicielstwa, w najbliższym czasie nie przewiduje się zwiększenia liczby partnerów.

Cabletron Systems jest nie tylko producentem sprzętu sieciowego. Jednym z najważniejszych produktów firmy jest oprogramowanie Spectrum, służące do zarządzania siecią. W Polsce pracuje ono m.in. w Banku Handlowym i Telekomunikacji Polskiej SA (obok OpenView Hewlett-Packarda). Ostatnio Cabletron wygrał przetarg wraz z warszawską firmą ATM na dostawę sprzętu dla centrali Banku Rozwoju Eksportu SA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200