Więcej źródeł

Do BusinessObjects 5.0 zostanie dodana obsługa technologii zawartych w Microsoft SQL Server 7.0.

Do BusinessObjects 5.0 zostanie dodana obsługa technologii zawartych w Microsoft SQL Server 7.0.

Dla wielu przedsiębiorstw przechowujących krytyczne informacje w serwerach OLAP podstawowym wyzwaniem okazuje się połączenie w ramach jednego raportu informacji znajdujących się w serwerach OLAP i innych źródłach danych.

BusinessObjects OLAP Access Packs pozwala na przetwarzanie danych z serwera OLAP z poziomu BusinessObjects. Użytkownicy w ramach jednego raportu mogą analizować informacje pochodzące z wielowymiarowych baz danych i innych źródeł, takich jak hurtownie danych, relacyjne i wielowymiarowe tematyczne hurtownie danych, pakiety zintegrowane i pliki osobiste.

BusinessObjects 4.1 jest obecnie zintegrowany z popularnymi serwerami OLAP: Hyperion Essbase, IBM DB2 OLAP Server, Informix MetaCube i Oracle Express. Kolejna wersja BusinessObjects 5.0, która ma być dostępna jeszcze w pierwszej połowie br., będzie wspierała nowe technologie hurtowni danych zawarte w Microsoft SQLServer 7.0, łącznie z OLE DB for OLAP, funkcjonalnością OLAP Services i Microsoft Repository do współdzielenia danych. Oznacza to, że użytkownicy Business Objects będą mogli uzyskiwać informacje z serwerów wspierających OLAP Services, np. Baan Enterprise Decision Manager. Ponadto Business Objects będzie wspierał zestaw funkcji Microsoft OLE DB for OLAP API. W ten sposób jego użytkownicy mogą łączyć się z innymi źródłami danych OLE DB for OLAP, np. SAP BW.

Informacje z serwera OLAP są automatycznie przesyłane do Business Objects, gdzie są składowane, wraz z innymi danymi raportu, w postaci dynamicznych "mikrokostek". Tym samym niezależnie od źródła danych, użytkownicy Business-Objects mają dostęp do pełnego zakresu funkcjonalności business inteligence.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200