Więcej pamięci w palmtopach Visor

Handspring zaprezentował 2 nowe modele palmtopów Visor Neo i Visor Pro, które mają zastąpić dotychczas oferowane wersje odpowiednio: Visor i Visor Deluxe.

Handspring zaprezentował 2 nowe modele palmtopów Visor Neo i Visor Pro, które mają zastąpić dotychczas oferowane wersje odpowiednio: Visor i Visor Deluxe.

Standardową pamięć zwiększono do 8 i 16 MB RAM, oba modele wyposażono w procesory Motorola Dragonball VZ 33 MHz - najwydajniejsze obecnie układy wykorzystywane przez komputery platformy PalmOS.

Oprócz palmtopów Handspring wprowadza na rynek moduły pamięciowe Backup Module o pojemności zwiększonej do 16 MB, które umożliwiają tworzenie kopii bezpieczeństwa informacji zapisywanych w komputerze, oraz kolorowe Eyemodule2 o rozdzielczości zwiększonej do 640 x 480 pikseli (obecnie oferowane kamery Eyemodule firmy Ideo mają rozdzielczość 320 x 240 pkt.).

Handspring Visor są odpowiednikami komputerów Palm. Mają oryginalną konstrukcję modułową, pozwalającą na łatwe dołączanie dodatkowych modułów Springboard, rozszerzających ich funkcjonalność, m.in. są to modemy, kamery wideo, dodatkowe pamięci itd. Są one opracowywane i sprzedawa- ne zarówno przez Handspring, jak i innych, niezależnych producentów sprzętu.

Wśród dostępnych w Polsce tego typu modułów są Visor Phone, które przekształcają palmtopa w telefon komórkowy GSM. Choć Visor Phone nie są obecnie oferowane przez operatorów GSM, to można je kupić niezależnie (Karen, Zibi) i samodzielnie zainstalować kartę SIM. Sugerowana cena netto Visor Phone wynosi ok. 1680 zł.

Nowe modele palm- topów Visor Neo i Pro mają się pojawić na polskim rynku w październiku br. Przedstawiciele dystrybutora MDS Poland zapowiadają, że ich ceny netto wyniosą ok. 1000 zł (Visor Neo) i 1600 zł (Visor Pro).


TOP 200