Więcej elektronicznych książek

E-biblioteka.pl to kolejny system pozwalający na płatną dystrybucję treści w Internecie z pełnym zachowaniem praw autorskich oraz kontroli nad ilością sprzedanych egzemplarzy.

System składa się z księgarni internetowej, gdzie można nabyć elektroniczne publikacje, panelu administracyjnego do merytorycznej i finansowej obsługi przez wydawcę oraz wyspecjalizowanej przeglądarki publikacji elektronicznych (Live-Book Reader). Przeglądarka udostępniona jest bezpłatnie w ramach portalu. Jak zapewnia Krzysztof Sołoducha, przedstawiciel firmy Rangelsoft Systems, prowadzącej e-bibliotekę, wkrótce można będzie również korzystać z oprogramowania do zarządzania zakupionymi publikacjami na komputerze użytkownika.

E-biblioteka stosuje zaawansowane mechanizmy szyfrowania, na które składa się m.in. przypisywanie danej publikacji do konkretnego komputera, możliwość zablokowania funkcji drukowania i kopiowania do schowka. Wydawca ma pełną kontrolę nad ilością wykorzystywanych kopii publikacji. Dla czytelnika z kolei ważne jest, że może czytać materiały offline. Jeżeli wydawca się zgodzi, można będzie kupować tylko fragmenty książek, wybrane rozdziały.

Zobacz również:

  • PDF Joiner, czyli wygodny sposób na łączenie PDF-ów
  • Chiny chcą sprawdzać komentarze przed publikacją w social media
  • Kod źródłowy WWW sprzedany

System sprzedaży oparty jest na mikropłatnościach.

W Sieci działają już podobne serwisy. Jednym z nich jest ebook.pl, poświęcony publikacjom wydawanym w formie elektronicznej. Znajdują się tam informacje o sprzęcie, programach do odczytywania e-książek oraz zbiór udostępnianych bezpłatnie publikacji elektronicznych. Z kolei za korzystanie z zasobów drugiego serwisu e-książkowego Literatura.net.pl pobierana jest abonamentowa opłata.

Więcej informacji:

http://e-biblioteka.pl

http://www.ebook.pl

http://www.literatura.net.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200