Więcej danych w telefonach Nokii

Telefony Nokia będą wyposażone w gniazda dla kart SD (Secure Digital) - poinformowali przedstawiciele koncernu. Aparaty komórkowe fińskiej marki obsługujące miniaturowe nośniki pamięci flash pojawią się na rynku dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

Więcej danych w telefonach Nokii
Nokia wystąpiła już o odpowiednie zezwolenia licencyjne do SD Card Association. Ta branżowa organizacja - powołana w 2000 r. przez koncerny Matsushita, SanDisk i Toshiba - zajmuje się promowaniem technologii Secure Digital i zarządzaniem licencjami na wykorzystanie rozwiązań tego standardu. Nokia, jako członek SD Card Association, weźmie udział w pracach nad kolejnymi specyfikacjami miniaturowych kart SD w ramach nowo powołanej grupy roboczej Mobile Phone Task Force.

"Podjęliśmy decyzję o przystosowaniu telefonów komórkowy do obsługi kart SD ze względu na rosnącą popularność tego typu nośników. Znajdują one zastosowanie w szerokiej gamie urządzeń elektronicznych - aparatach cyfrowych, palmtopach, odtwarzaczach muzycznych. Wciąż będziemy oczywiście wspierać standard MMC (MultiMedia Card). Nośniki MMC, w przeciwieństwie do SD, nie obsługują funkcji ochrony przed kopiowaniem, ale ich zastosowanie nie wymaga opłat licencyjnych. Poza tym sądzimy, że mechanizmy typu DRM (Digital Rights Management) powinny być związane z samą treścią, a nie nośnikiem danych" - powiedział Timo Poikolainen, jeden z wiceprezesów Nokii.

Zobacz również:


TOP 200