Więcej czasu dla akcjonariuszy PeopleSoft

Oracle przesunął na połowę września ostateczny termin odkupienia akcji PeopleSoft od akcjonariuszy tej firmy. Amerykańskie władze antymonopolowe nadal nie zdecydowały, czy powstrzymać Oracle przed wrogim przejęciem konkurenta.

Kierownictwo Oracle jest zdeterminowane, aby przejąć PeopleSoft. Pod koniec lipca br. cena, jaką koncern oferuje za przejęcie PeopleSoft wzrosła o kolejny miliard dolarów. Obecnie stawką jest 7,5 mld USD. Wówczas ostateczny termin wykupu akcji określono na 15 sierpnia.

Oracle liczy na to, że nowa oferta skusi zarówno dotychczasowych właścicieli PeopleSoft, jak i byłych akcjonariuszy J.D. Edwards, którzy otrzymali akcje PeopleSoft. 18 lipca zarząd PeopleSoft poinformował bowiem, że firma ta przejęła 88% akcji dotychczasowego konkurenta, płacąc za nie gotówką i własnymi akcjami. Łączna wartość transakcji wyniosła ok. 1,8 mld USD.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200