Więcej chello

UPC Polska poszerza zasięg szybkiego satelitarnego dostępu do Internetu - chello o kolejne miasta: Gdańsk i Szczecin.

UPC Polska poszerza zasięg szybkiego satelitarnego dostępu do Internetu - chello o kolejne miasta: Gdańsk i Szczecin. Usługa, oferowana za pośrednictwem satelitarnej telewizji cyfrowej Wizji TV, zostanie wprowadzona w Gdańsku 8 maja, a w Szczecinie - 10 maja br. Tym samym chello satelitarne stanie się dostępne w sześciu, polskich miastach.

Satelitarny dostęp do Internetu za pośrednictwem platformy cyfrowej -Wizja TV - został wprowadzony przez UPC Polska w grudniu ubiegłego roku. Pierwszym miastem, w którym UPC Polska zaoferowała chello satelitarne, była Warszawa (11 grudnia 2000 r.). W 2001 roku uruchomiono usługę w kolejnych miastach: 15 marca w Katowicach, 18 kwietnia w Krakowie i 25 kwietnia w Poznaniu.

Usługa chello satelitarne polega na zapewnieniu szybkiego dostępu do Internetu drogą satelitarną. Zapytanie o informację odbywa się poprzez tradycyjne połączenie telefoniczne (modem dial-up), natomiast odpowiedź dociera do użytkownika poprzez szybkie łącza satelitarne. Ponadto w ramach usługi użytkownik ma możliwość korzystania z polskiej wersji portalu chello, konta e-mail z pięcioma aliansami oraz zamieszczania własnych stron WWW.

Do korzystania z transmisji satelitarnej niezbędne są również antena satelitarna i specjalna karta internetowa DVB SAT PCI. Miesięczny abonament za korzystanie z chello satelitarnego wynosi 120 zł.