Więcej LCD

Wyświetlacze ciekłokrystaliczne będą stanowiły w 2007 r. ponad 50% wszystkich monitorów komputerowych sprzedawanych na świecie.

Wyświetlacze ciekłokrystaliczne w 2007 r. będą stanowiły 52,5% wszystkich monitorów komputerowych sprzedawanych na świecie - wynika z raportu amerykańskiej firmy analitycznej Stanford Resources. Oznacza to, że w ciągu następnych kilku lat będzie spadać zainteresowanie klasycznymi monitorami CRT, zaś wzrośnie popularność wyświetlaczy ciekłokrystalicznych (głównie z uwagi na ich malejące ceny oraz zwiększającą się wydajność).

Sprzedaż tradycyjnych monitorów spadnie w tym czasie - wg prognoz Stanford Resources - z 108,4 mln sztuk w roku 2001 do 91,7 mln w roku 2007. Zdaniem analityków do tego czasu większość zestawów komputerowych sprzedawanych przez największe światowe koncerny komputerowe będzie wyposażona właśnie w wyświetlacz LCD.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200