Więcej Internetu w kablówkach

Kolejni polscy operatorzy kablowi wprowadzają usługi dostępu do Internetu.

Vectra, największy "niezależny" operator kablowy w Polsce, poinformował o pozyskaniu kolejnych kilkunastu tysięcy abonentów i planach wprowadzenia usług multimedialnych. Poprzez ostatnie przejęcia kilku pomniejszych sieci Vectra umocniła swoją pozycję na polskim rynku. Firma obsługuje obecnie sieci w 52 miejscowościach i prowadzi rozmowy z innymi lokalnymi operatorami. W kręgu zainteresowania kierownictwa firmy znajduje się 30 sieci regionalnych.

Jak informują przedstawiciele firmy, w najbliższym czasie Vectra planuje znaczne zwiększenie wydatków na inwestycje - modernizację sieci i wprowadzanie usług internetowych. Inwestycje mają osiągnąć wartości 45 milionów złotych. Każda z sieci wchodzących do grupy jest obecnie modernizowana w stopniu niezbędnym do wprowadzenia usług multimedialnych. Już dzisiaj, firma oferuje komercyjnie dostęp do Internetu w Świnoujściu, Sieradzu, Skierniewicach i Łowiczu. Testowa instalacja działa również w Elblągu. Jak zapewnia operator użytkownicy mogą korzystać z nielimitowanego dostępu do łącza o przepustowości wynoszącej od 1 do 2 Mb/s, płacąc ok. 100 zł miesięcznego abonamentu. Opłaty przyłączeniowe wahają się od 300 do 400 zł.

Zobacz również:

W drugim kwartale bieżącego roku, Internet przez sieci Vectra ma być dostępny w 40 tysiącach mieszkań. Firma zapowiada bowiem uruchomienie usług multimedialnych w Białymstoku, Bielsku Białej, Wrocławiu, Olsztynie, Suwałkach i kilku mniejszych miejscowościach.


TOP 200