Widio - bezprzewodowa muzyka od Albatrona

W ofercie tajwańskiej firmy Albatron znajdzie się wkrótce system o nazwie Widio, służący do bezprzewodowej transmisji audio pomiędzy różnymi urządzeniami.

Widio - bezprzewodowa muzyka od Albatrona

Widio - bezprzewodowa transmisja sygnału audio

Widio będzie w stanie bezprzewodowo transmitować sygnał audio pomiędzy komputerami, odtwarzaczami DVD oraz innymi urządzeniami elektroniki użytkowej. Zestaw składa się z dwóch, odseparowanych modułów - wyposażonego w dwa porty RCA-jack nadajnika o rozmiarach 125 x 115 x 40 mm, zasięgu 100 metrów, pracującego na częstotliwości 2,4 GHz, oraz odbiornika o wymiarach 65 x 105 x 15 mm z gniazdem słuchawkowym.

Nadajnik posiada zasilacz, zaś odbiornik pracuje z wykorzystaniem baterii wielokrotnego użytku (czas ładowania to 2 godziny, zaś czas pracy - 4 godziny). Możliwe jest przesyłanie muzyki w formacie WMA, MP3 oraz sygnału audio z płyt CD i DVD.

Według przedstawicieli Albatrona, Widio pojawi się w Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii oraz Japonii już we wrześniu. Nie jest jak dotąd znana jego cena.

Więcej informacji: Albatron

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200