Wideokonferencje IP ISDN Tandberga

Firma Tandberg wprowadziła dwie bramy komunikacyjne o przepływnościach 2 i 4 Mb/s, przeznaczone do prowadzenia wideokonferencji, działające w technologii ISDN przez sieci z protokołem IP.

Umożliwiają one jednoczesne łączenie do ośmiu końcowych stanowisk wideokonferencyjnych typu P-P (Point-to-Point), zależnie od pasma wymaganego dla konkretnych wideo-seansów.

Bramy wideokonferencyjne, łączące komutowane sieci PSTN/ISDN z siecią IP, są sterowane za pośrednictwem dotychczasowych mostków firmowych MCU (Multipoint Conferencing Unit), nadzorujących zestawianie i przebieg seansów wideo. Funkcje bram - rozszerzone w stosunku do istniejących rozwiązań końcowych DuoVideo (Tandberg) - pozwalają oddalonym terminalom PC współdzielić dostępne pasmo transmisyjne, przeznaczone do prowadzenia widekonferencji. Nowe bramy mogą współdziałać nie tylko z terminalami wideo Tandberga, ale również ze stacjami końcowymi innych producentów: Polycom, VCON i Sony.

Zobacz również:

Tandberg dostarcza zaktualizowane oprogramowanie do własnych terminali wideokonferencyjnych (umożliwiające kompresję obrazu w standardzie H.264), natomiast doposażenie istniejących jednostek sterujących MCU oraz nowych bram komunikacyjnych 2 i 4 Mb/s w kompresję H.264 ma nastąpić w IV kwartale br. Brama o przepływności 2 Mb/s kosztuje 22 tys. USD, a za model 4 Mb/s trzeba zapłacić 32 tys. USD. Do końca października firma promuje szybszy model 4 Mb/s w cenie bramy 2 Mb/s (22 tys. USD).