Wideo-email od Yahoo!

Posiadacze kont pocztowych Yahoo! mogą teraz wysyłać do siebie nie tylko zwykłe e-maile, ale również wiadomości "wideo".

Posiadacze kont pocztowych Yahoo! mogą teraz wysyłać do siebie nie tylko zwykłe e-maile, ale również wiadomości "wideo". Jest to możliwe dzięki współpracy, którą Yahoo! rozpoczął z firmą SpotLife.

Do korzystania z nowej usługi niezbędne jest posiadanie oraz konta pocztowego udostępnionego przez Yahoo!. Film z wiadomości, zarejestrowany przez nadawcę przechowywany jest na serwerze administrowanym przez SpotLife – jego adresat otrzymuje jedynie adres URL, z którym musi się połączyć, by obejrzeć wiadomość. Do jej odtworzenia niezbędny jest program SpotLife Player lub Windows Media Player. Wiadomość taka nie będzie mogła być dłuższa niż 30 s.

Przedstawiciele Yahoo! mówią, że wideo-email jest usługą przeznaczoną zarówno dla klientów korzystających z szerokopasmowego dostępu do Internetu, jak i tych, którzy korzystają z dostępu typu "dial-up". Ci drudzy musza się jednak przygotować na to, że oglądane przez nich wiadomości będą gorszej jakości.