Wiceprezes Oracle przechodzi do Veritas Software

Gary Bloom jest już kolejnym członkiem zarządu odchodzącym z firmy. W lipcu br. ze stanowiska zrezygnował Ray Lane, prezes i dyrektor operacyjny Oracle'a.

Gary Bloom, wiceprezes Oracle, rezygnuje z zajmowanego stanowiska i opuszcza firmę przechodząc do Veritas Software, gdzie będzie pełnił obowiązki dyrektora wykonawczego. Informacja ta spowodowała spekulacje analityków co do stabilności kadry zarządzającej koncernu, ponieważ jest G. Bloom jest już kolejnym członkiem zarządu odchodzącym z firmy. W lipcu br. ze stanowiska zrezygnował Ray Lane, prezes i dyrektor operacyjny Oracle'a.

Pracujący w Oracle od 14 lat Gary Bloom pozostanie na stanowisku do 15 grudnia br. Jego obowiązki zostaną podzielone między innych dyrektorów firmy. G. Bloom był odpowiedzialny za rozwój baz danych, serwerów aplikacji oraz oprogramowania związanego z hurtowniami danych. Był on też odpowiedzialny za marketing firmy w skali globalnej i nadzorował większość planów związanych z Internetem i e-biznesem.

"Gary jest jednym z najlepszych menedżerów, idealnym na stanowisko dyrektora wykonawczego. W ciągu tych 14 lat pracy w Oracle wykonał dla nas wspaniałą robotę i jestem pewien, że w nowej firmie dokona tego samego. Mam nadzieję, że będę z nim dalej współpracował jako szefem jednego z naszych najważniejszych partnerów" - powiedział Larry Ellison, obecny prezes Oracle'a.

W Veritas Software, firmie zajmującej się systemami zarządzania pamięcią, Gary Bloom przejmie część obowiązków od Marka Leslie'a, który od 1990 r. pełni jednocześnie funkcje dyrektora wykonawczego i przewodniczącego rady nadzorczej firmy.

***

Prezes Oracle złożył rezygnację

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200