Wiceminister o wolności i bezpieczeństwie

Podczas konferencji Computerworld "Wolność i bezpieczeństwo", po raz pierwszy od powołania na stanowisko podsekretarz stanu MSWiA wystąpił Piotr Kołodziejczyk. Mówił on o tym jak ważne są nowoczesne technologie w zarządzaniu kryzysowym i dbaniu o bezpieczeństwo kraju.

"Wolność i bezpieczeństwo to wspólne pole odpowiedzialności administracji rządowej i samorządowej oraz biznesu, który przygotowuje rozwiązania pomagające nam z tej wolności korzystać i o bezpieczeństwo dbać" - powiedział. Dodał też, że ostatnie wydarzenia, które mają miejsce w Polsce w związku z powodzią pokazały jak ważne są nowoczesne technologie w ratowaniu sytuacji zagrożenia ludzi i ich mienia.

"Powódź, która dotknęła Polskę pokazała jak ważna jest komunikacja między ludźmi oraz między służbami ratowniczymi" - podkreślał. Bez nowoczesnych narzędzi informatycznych wykonanie wielu działań ratowniczych nie byłoby możliwe. Piotr Kołodziejczyk zwrócił też uwagę, że czeka nas szczególny czas jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii w kontekście bezpieczeństwa. "Przygotowujemy się bowiem do Euro 2012, które wymaga szczególnych zabezpieczeń i komunikacji. Wydaje mi się ze będziemy gotowi, by sprostać temu wyzwaniu" - dodał Piotr Kołodziejczyk. Przypomniał także, że właśnie został ogłoszony przetarg na budowę Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Niebawem ma się też odbyć przetarg na budowę sieci łączności specjalnej dla służb ratunkowych.


TOP 200