WiMAX Forum przyznało pierwsze certyfikaty

WiMAX Forum przyznało 19 stycznia certyfikaty pierwszym czterem produktom. Certyfikat potwierdza, że rozwiązanie jest w pełni zgodne z bezprzewodową technologią 802.16-2004.

Urządzenia posiadające certyfikat muszą przesyłać dane drogą radiową do każdego subskrybenta z szybkością co najmniej 1 Mb/s. Certyfikat oznacza, że produkt jest zgodny zarówno ze standardem IEEE 802.16-2004 jak i ze standardami HiperMAN opracowanymi przez European Telecommunications Standards Institute.

WiMAX Forum przyznało pierwsze certyfikaty
Rozwiązania, którym przyznano certyfikaty, to: stacja bazowa PacketMax 5000 (Aperto Networks; zdjęcie produktu obok), stacja bazowa RedMax AN-100U (Redline Communications), założenia techniczne opisujące konstrukcję stacji bazowej SQN2010 (Sequans Communications) oraz założenia techniczne opisujące konstrukcję urządzenia końcowego CPE (Customer Premises Equipment) o nazwie miniMax (Wavesat Inc.).

Zobacz również:

  • Będą dwa nowe certyfikaty Windows Server

Rozwiązania firm Aperto i Redline to gotowe produkty, które mogą kupować dostawcy usług sieciowych. Rozwiązania Sequans i Wavesat to wzorcowe produkty oparte na chipsetach produkowanych przez te firmy.

Wszystkie produkty wykorzystują pasmo o częstotliwości 3,5 GHz. WiMax Forum zapowiada, że kolejne testy obejmą też rozwiązania transmitując dane w paśmie o częstotliwości 2,5 GHz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200