Wi-Fi od HP

Klarują się plany HP związane ze stworzeniem sieci hot-spotów. Już 10 grudnia w Warszawie zostanie uruchomiony pierwszy z punktów dostępowych jakie HP przygotowuje we współpracy z siecią Coffee Heaven.

Docelowo firmy planują udostępnienie usług bezprzewodowego dostępu do Internetu (standard 802.11b) w kilkunastu lokalizacjach na terenie Polski. Pierwszy punkt zostanie uruchomiony w kawiarni Coffe Haeven w warszawskim centrum Sadyba Best Mall.

HP zdecydowała się wykorzystać rozwiązania sprzętowe Cisco i system do zarządzania firmy Aptilo. Przez kilka pierwszych tygodni usługa będzie bezpłatna, poźniej stanie sie w pełni komercyjna. HP nie zamierza bezpośrenio konkurować z innymi dostawcami usług WLAN. Wedle deklaracji przedstawicieli firmy, realizaując ten projekt HP nastawia się głównie na promocję technologii bezprzewodowych. Koncern jest czołowym dostawcą sprzętu (notebooki, palmtopy iPaq) wyposażonego w moduły WLAN.

Zobacz również:

  • W tych krajach mobilny internet jest najtańszy
  • Największe awarie w Internecie w 2022 roku
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200