Whittman-Hart sfinalizował połączenie z USWeb/CKS

Fuzja ta na razie nie będzie miała bezpośredniego wpływu na zmianę działalności polskiego oddziału Whittman-Hart.

Whittman-Hart, amerykańska firma doradcza, oferująca rozwiązania do prowadzenia handlu elektronicznego, sfinalizowała zapowiedziane w grudniu ub.r. połączenie z USWeb/CKS, świadczącym usługi konsultingowe w zakresie Internetu.

Siedziba nowej firmy, o tymczasowej nazwie Whittman-Hart & USWeb/CKS, będzie się mieścić w Chicago. 57% udziałów nowego przedsiębiorstwa ma należeć do akcjonariuszy USWeb/CKS, natomiast pozostałe 43% do Whittman-Hart. Szacuje się, że wartość rynkowa połączonych przedsiębiorstw wyniesie ok. 14 mld USD.

Prezesem nowej firmy zostanie Robert Bernard, dyrektor wykonawczy Whittman-Hart, natomiast stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej obejmie Robert Shaw, dotychczasowy dyrektor wykonawczy USWeb/CKS.

Operacja ta nie będzie miała - przynajmniej na razie - wpływu na działalność polskiego oddziału Whittman-Hart. Oddział ten powstał w wyniku przejęcia warszawskiej spółki ASC Partner Group, oferującej m.in. wdrożenia systemu JD Edwards. Spowodowane jest to tym, że firma USWeb/CKS nie była dotychczas obecna na rynku polskim. "Jedyne ,czego można się spodziewać, to ewentualna zmiana nazwy i być może w przyszłości poszerzenie oferty o usługi USWeb/CKS. Jednak w najbliższym czasie będziemy kontynuować naszą dotychczasową działalność" - poinformował Marcin Szuta, prezes Whittman-Hart Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200