Whistler uniwersalny

Microsoft przedstawił plany dotyczące rozwoju kolejnych wersji systemu operacyjnego Windows.

Microsoft przedstawił plany dotyczące rozwoju kolejnych wersji systemu operacyjnego Windows.

Zapowiadany na ten rok system Millennium będzie ostatnim wywodzącym się z DOS. Będzie też ostatnim systemem Microsoftu, przeznaczonym wyłącznie dla indywidualnych użytkowników. Kolejna wersja Windows, nazywana roboczo Whistler, będzie już całkowicie oparta na kodzie Windows NT. Whistler to bezpośredni następca Windows 2000, ponieważ przeznaczono go zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.

Ostatnim systemem Microsoftu wywodzącym się od DOS miał być Windows 98. Plany zmieniły się wiosną ub.r. Z technologii właściwych Windows NT miał korzystać dopiero następca Millennium - system Neptune. W Redmond niezależnie prowadzono prace nad kolejnym po Windows 2000 systemem dla użytkowników biznesowych - Odyssey. Ogłoszony przed tygodniem projekt Whistler powstał w wyniku połączenia realizowanych dotychczas oddzielnie prac nad Neptune i Odyssey.

Nazwą Whistler jest określana również opracowywana przez Microsoft technologia rozpoznawania mowy. Choć przedstawiciele firmy nie potwierdzili tego, krążą opinie, że w nowym systemie operacyjnym znajdzie się interfejs głosowy.


TOP 200