WhatsApp z dużymi zmianami w obsłudze wideo

Popularna aplikacja do komunikacji z szyfrowaniem end-to-end otrzymuje duże zmiany w obsłudze połączeń wideo. Jakie nowości przygotowała firma Meta?

Popularność WhatsApp cały czas rośnie. Komunikator pozostający w portfolio giganta od mediów społecznościowych Meta jest systematycznie aktualizowany o nowe funkcje, a producent cały czas dba o wysoki poziom bezpieczeństwa cybernetycznego, z którego słynie WhatsApp.

WhatsApp w systemie Windows 11
Źródło: whatsapp.com

WhatsApp w systemie Windows 11

Źródło: whatsapp.com

Meta postanowiło dodać do WhatsApp nowe rozwiązania związane z obsługą połączeń wideo. W aplikacji pojawiły się trzy nowe funkcje: obsługa połączeń wideo do 32 osób na komputerach z systemami Mac i Windows, udostępnianie ekranu wraz z dźwiękiem z komputera oraz Speaker Spotlight.

Zobacz również:

  • Duże zmiany w komunikatorze WhatsApp
  • Większość z nas jeszcze nie potrzebuje komputerów z AI
  • Komputery Mac w biznesie - ile pamięci operacyjnej wybrać?

Posiadacze aplikacji na komputery będą teraz mogli skorzystać z bardziej rozbudowanych funkcji związanych z wideo rozmowami, które dotychczas dostępne były jedynie na smartfonach.

Przed zmianami posiadacze urządzeń z Windowsem mogli brać udział w spotkaniach do 16 osób, a posiadacze Maców w spotkaniach z zaledwie 8 członkami.

Zaktualizowana aplikacja kliencka WhatsApp na wyżej wymienione systemy pozwala na dołączanie do rozmów, w których bierze udział do 32 uczestników.

Dużą nowością jest również możliwość przekazywania dźwięku z komputera podczas udostępniania ekranu w trakcie wideo połączenia z wykorzystaniem aplikacji WhatsApp na komputerach. Po aktualizacji WhatsApp jest w stanie przechwytywać i przekazywać dźwięk z systemów operacyjnych Windows oraz macOS.

Dodano również funkcje Speaker Spotlight, która automatycznie wyróżnia w aplikacji osobę, która jest mówcą.

Wszystkie wyżej wymienione funkcje są aktualnie udostępniane w transzach. Pełna dostępność została zapowiedziana na najbliższe tygodnie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200