Wejście Sharpa

Firma Sharp Electronics rozpoczyna sprzedaż drukarek atramentowych i urządzeń wielofunkcyjnych.

Firma Sharp Electronics rozpoczyna sprzedaż atramentowych i urządzeń wielofunkcyjnych.

Nowo otwarte przedstawicielstwo Sharp Electronics wprowadzi na polski rynek dużą liczbę produktów wytwarzanych przez japoński koncern. Największe nadzieje na wzrost obrotów na polskim rynku Sharp wiąże z ofertą sprzętu audio/wideo, elektronicznych kalkulatorów i kopiarek. W sprzedaży znajdą się także i urządze- nia wielofunkcyjne - drukarko-kopiarki z faksami.

Sharp nie jest potentatem na rynku drukarek. Firma opracowuje własne technologie i produkuje zaawansowane drukarki atramentowe. Najnowsze modele wprowadzone na rynek amerykański to AJ-1800 i AJ-2000 o rozdzielczości 1200 dpi i nominalnej szybko- ści druku wynoszącej odpowiednio: 10 i 12 str./min (mono) oraz 6 i 8 str./min (kolor). Urządzenia są wyposażone w interfejsy równoległy i USB, automatyczny podajnik na 150 kartek i niezależne pojemniki dla każdego z 4 kolorami (CMYK). Jest to rozwiązanie podobne do stosowanego w drukarkach atramentowych Xerox. Firmy te współpracują w zakresie rozwijania technologii atramentowych (tzw. SOHO Printing Aliance - Xerox, Sharp i Fuji-Xerox).

Oryginalną cechą drukarek Sharpa są cztery tryby pracy. Oprócz standardowych Draft, Normal i Best dostępny jest tzw. Sharp Special, który przy rozdzielczości trybu Normal drukuje szybciej, wykorzystując tylko jeden przebieg głowicy. Według firmy ten ostatni tryb zapewnia najlepszy stosunek jakości do szybkości druku w typowych zastosowaniach biurowych. Taki sam mechanizm drukujący, jak w AJ-2000 będzie zastosowany w AJ-6010 - drukarko-kopiarce, wyposażonej w płaski skaner, która ma się pojawić w sprzedaży na jesieni br.

Ceny drukarek atramentowych Sharpa mają być znane jeszcze we wrześniu br. Według wstępnych informacji będą się one kształtować na poziomie ok. 1000-1500 zł w zależności od modelu.


TOP 200