Webroot: usługa filtrowania malware

Firma powiadomiła o rozszerzeniu swoich usług cloud dotyczących bezpieczeństwa WWW, dodając do nich filtr ruchu wchodzącego i wychodzącego WWW, monitorowanie zagrożeń w celu wykrywania i blokowania malware, takich jak boty infekujące komputery. Do tej pory usługa zapewniała jedynie filtrowanie ruchu wchodzącego.

Web Security Service może teraz monitorować objawy infekowania kodami złośliwymi komputerów w sieci przedsiębiorstwa. Po wykryciu takich kodów złośliwych, jak np. boty, usługa może blokować ich działania nie blokując jednak całego ruchu na maszynie użytkownika. Web Security Service powiadamia też o takich przypadkach administratora systemu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub na konsoli administracyjnej, gdzie również można uzyskać szczegółowe raporty.

Usługa działa w charakterze proxy sieci przedsiębiorstwa, przejmując ruch WWW do swojego centrum danych gdzie różne systemy zabezpieczeń mogą oczyszczać go z kodów złośliwych i zapobiegać atakom phishingu.

Firma udostępniła także usługę cloud archiwowania poczty elektronicznej, która pozwala użytkownikom na przechowywanie poczty umożliwiające jej przeglądanie i odzyskiwanie, niezależnie od tego czy rezyduje ona na lokalnych serwerach pocztowych czy też Google Apps.

Web Security Service kosztuje 5 USD za użytkownika miesięcznie. Cena usługi archiwowania wynosi 6 USD miesięcznie za użytkownika - bez ograniczeń na pamięć i okres przechowywania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200