Webowe bezpieczeństwo

Symantec wprowadza na rynek Web Security - zintegrowane oprogramowanie antywirusowe i filtrujące.

Symantec - znany producent programów czuwających nad bezpieczeństwem komputerów, wprowadza na rynek kolejny produkt tego typu. Web Security to zintegrowane oprogramowanie antywirusowe i filtrujące. Oprócz znajdowania i unieszkodliwiania znanych już wirusów, aplikacja będzie także blokowała przesyłki, które potencjalnie mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa systemu operacyjnego.

Symantec Web Security jest połączeniem programu antywirusowego i filtra dwóch najczęściej stosowanych protokołów internetowych – HTTP (Hypertext Transfer Protocol) i FTP (File Transfer Protocol). Zawiera wbudowaną technologię skanowania wirusów NAVEX oraz Digital Immune System, który automatycznie przesyła do laboratoriów Symanteca podejrzane przesyłki. Skróci to czas tworzenia szczepionek i uaktualnień programu, a jednocześnie ograniczy rozprzestrzenianie się wirusów i robaków internetowych. Pobieranie nowych definicji wirusów również będzie odbywało się automatycznie.

Zobacz również:

  • Samsung przygotowuje się do udostępnienia nakładki One UI 5.1
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Ten malware atakuje routery obsługujące środowiska SOHO

Symantec Web Security pozwala także na filtrowanie informacji według zdefiniowanych przez użytkownika reguł podzielonych na 31 kategorii. Program może dokonać analizy kontekstowej i na tej podstawie zablokować transmitowany plik. Ta funkcja przyda się zwłaszcza gdy w załączniku będą rozpowszechnione tak szkodliwe mikroby jak np. robaki Anna Kournikova czy Sircam.

Symantec Web Security jest według producenta kompatybilny z wszystkimi firewallami i proxy oraz działa pod systemami Solaris, Windows NT oraz Windows 2000. Na razie cena programu nie jest znana.

Więcej informacji:

http://www.symantec.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200