Webowe bezpieczeństwo

Symantec wprowadza na rynek Web Security - zintegrowane oprogramowanie antywirusowe i filtrujące.

Symantec - znany producent programów czuwających nad bezpieczeństwem komputerów, wprowadza na rynek kolejny produkt tego typu. Web Security to zintegrowane oprogramowanie antywirusowe i filtrujące. Oprócz znajdowania i unieszkodliwiania znanych już wirusów, aplikacja będzie także blokowała przesyłki, które potencjalnie mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa systemu operacyjnego.

Symantec Web Security jest połączeniem programu antywirusowego i filtra dwóch najczęściej stosowanych protokołów internetowych – HTTP (Hypertext Transfer Protocol) i FTP (File Transfer Protocol). Zawiera wbudowaną technologię skanowania wirusów NAVEX oraz Digital Immune System, który automatycznie przesyła do laboratoriów Symanteca podejrzane przesyłki. Skróci to czas tworzenia szczepionek i uaktualnień programu, a jednocześnie ograniczy rozprzestrzenianie się wirusów i robaków internetowych. Pobieranie nowych definicji wirusów również będzie odbywało się automatycznie.

Symantec Web Security pozwala także na filtrowanie informacji według zdefiniowanych przez użytkownika reguł podzielonych na 31 kategorii. Program może dokonać analizy kontekstowej i na tej podstawie zablokować transmitowany plik. Ta funkcja przyda się zwłaszcza gdy w załączniku będą rozpowszechnione tak szkodliwe mikroby jak np. robaki Anna Kournikova czy Sircam.

Symantec Web Security jest według producenta kompatybilny z wszystkimi firewallami i proxy oraz działa pod systemami Solaris, Windows NT oraz Windows 2000. Na razie cena programu nie jest znana.

Więcej informacji:

http://www.symantec.com