Webex idzie do wojska

Cisco ogłosiło na początku tego tygodnia, że prace nad stworzeniem specyficznej wersji flagowego rozwiązania tej firmy do prowadzenia wideokonferencji, jakim jest Webex, dobiegły końca Jak sama nazwa na to wskazuje (Webex for Defense), rozwiązanie zostało opracowane na zamówienie Pentagonu.

Webex

Webex for Defense otrzymał niezbędne zezwolenie od wojskowej agencji DISA (Defense Information Systems Agency), która uznała iż spełnia wszystkie bardzo ostre wymogi stawiane przez dyrektywę DoD Impact Level 5 (IL5). Oznacza to, że może wchodzić w skład systemów bezpieczeństwa używanych przez amerykański Departament Obrony.

Aplikacja może więc być używana do prowadzenia rozmów telefonicznych, przekazywania wiadomości oraz obsługiwania wideokonferencji. Produkt może się łączyć z wojskową siecią DoD Information Network za pośrednictwem zarządzanych przez DISA węzłów Cloud Access Points, które kontrolują dostęp do chmury. Może być hostowany przez należące do Cisco, posiadające certyfikaty DoD IL5, centra danych.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Najlepsi pracodawcy świata
  • Cisco wprowadza suwerenne zarządzanie danymi dla europejskich użytkowników Webex

Premiera Webex for Defense ma miejsce kilka tygodni po tym, gdy Cisco pokazało generalnie odnowioną wersję tego rozwiązania, wprowadzając do niej dziesiątki nowych funkcji. Chociaż Webex jest znaną marką, odczuwa ostatnio silną presję ze strony konkurencji, takiej jak choćby Zoom. Dlatego premiera Webex for Defence znacznie wzmocni pozycję Cisco na tym rynku.

Webex przeznaczone dla wojska było dla Cisco dobrą okazją do tego aby udowodnić, że jest to rozwiązanie bezpieczne i odporne na działania hakerów. Firma chwali się też tym, że National Security Agency opublikowała niedawno zestaw wytycznych zawartych w dokumencie “Selecting and Safely Using Collaboration Services for Telework", w których usługa Webex została uznana za jedną z najlepszych na rynku.

.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200