WebSphere udostępnione jako Open Source

IBM nieodpłatnie udostępnił grupie Apache (promującej oprogramowanie z otwartym dostępem do kodu źródłowego) kod źródłowy dwóch technologii usług webowych: Web Services Invocation Framework (WSIF) i Web Services Inspection Language for Java (WSIL4J).

IBM nieodpłatnie udostępnił grupie Apache (promującej oprogramowanie z otwartym dostępem do kodu źródłowego) kod źródłowy dwóch technologii usług webowych: Web Services Invocation Framework (WSIF) i Web Services Inspection Language for Java (WSIL4J). Mają one uzupełnić usługi webowe funkcjonujące już w grupie Apache.

Web Services Invocation Framework to technologia wywoływania usług opisanych w Web Services Description Language (WSDL) pomiędzy różnymi protokołami sieciowymi, takimi jak Simple Object Access Protocol (SOAP), JMS I RMI. WSIF daje się rozbudowywać i może bez problemu obsługiwać dodatkowe protokoły komunikacyjne. Obsługuje także wiele modeli programowania i umożliwia programistom komunikację z aplikacjami web services niezależnie od sposobu implementacji i dostępu do nich.

Zobacz również:

  • 12 darmowych narzędzi do projektowania, tworzenia i testowania interfejsów API
  • SI pomaga zwalczać przestępczość

Web Services Inspection Language for Java pozwala projektantom aplikacji, używającym języka programowania Java, uzyskać dostęp do dokumentów Web Services Inspection Language (WS-Inspection) umieszczonych w serwisie internetowym i przetwarzać je. Specyfikacja WS-Inspection, opracowana wspólnie przez IBM i Microsoft i ogłoszona pod koniec 2001 r., określa sposób, w jaki aplikacja może dokonywać przeszukania witryny internetowej w celu określenia dostępnych usług webowych.

Technologie WSIF i WSIL4J można pobrać ze strony Apache:http://xml.apache.org/axis. Więcej informacji o WSIF i WSIL4J można znaleźć w rozdziale Web Services w serwisie developerWorks pod adresem:http://www.ibm.com/developerworks/webservices oraz w WebSphere Developer Domain pod adresemhttp://www.ibm.com/websphere/sdk .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200