WebLogic dla Itanium

BEA Systems przygotuje nową wersje swojego sztandarowego produktu przeznaczoną dla platform działających w oparciu o 64-bitowy procesor Intela.

BEA Systems przy współpracy Intela przygotuje wersję platformy WebLogic Server dla 64-bitowego procesora Itanium. Przedstawiciele BEA Systems utrzymują, że dzięki temu oferowany przez firmę serwer aplikacji stanie się dostępny dla większej ilości odbiorców. Dotychczas, ze względu na pewne ograniczenia w skalowalności platform opartych na Pentium III, większość przedsiębiorstw instalowała WebLogic Server na znacznie droższych systemach klasy RISC oferowanych przez Sun Microsystems czy HP.

Architektura 64-bitowego Itanium pozwala na adresowanie dużych obszarów pamięci, co jest wymagane przy krytycznych aplikacjach biznesowych. Intel ma nadzieję, że duże możliwości Itanium, w połączeniu z jego masową produkcją pozwolą na skuteczną rywalizację w sektorach rynku dotychczas zdominowanych przez konkurentów firmy. Intel w ostatnim czasie przykłada wiec szczególną wagę do współpracy z producentami oprogramowania zamierzającymi tworzyć 64-bitowe wersje swoich produktów optymalizowane dla Itanium.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200